Jde-li o filmové kostýmy, pak Britka Sandy Powellová ovládá Hollywood s podobným přehledem, s jakým bratři Kličkové panují v ringu. Levý hák do břicha, pravačka přes ucho, Oscar.

Za zlatou sošku každoročně udělovanou americkou Akademií filmového umění a věd z jeviště losangeleského Kodak Theatre děkovala již třikrát. Poprvé v roce 1998, kdy cenu získala za oblékání herců v dramatu Zamilovaný Shakespeare, podruhé v roce 2004 za Scorseseho Letce. Oscarový hattrick Powellová završila o šest let později díky Královně Viktorii s mladičkou Emily Bluntovou v hlavní roli.

Absolventka londýnské kolébky designérských es Central Saint Martins College of Art and Design se specializuje především na dobové kostýmy: Shakespeare – konec 16. století, Letec – první polovina 20. a Viktorie – druhá polovina 19. století. Dokonce i filmy, za které byla Powellová na cenu akademie „pouze“ nominována, jako Orlando, Křídla vášně, Sametová extáze, Hugo a jeho velký objev, Gangy New Yorku, Show začíná a Bouře, se odehrávají výhradně v minulosti.