reklama
reklama
15. 9. 2011 | poslední aktualizace: 16. 9. 2011  13:16
Šok pro fanoušky: Maserati jako SUV

Maserati míří do nové éry. V roce 2013 začne prodávat SUV

Spojení kategorie SUV se značkou Maserati působí pro zastánce tradičních hodnot italských sportovních značek minimálně rozporuplně. Už příští rok by ale měl vyjet první sériový vůz tohoto typu. Ve Frankfurtu se ukázal pod názvem Kubang.
Jan Markovič
Jan Markovič
Redaktor
Čtěte více o: autosalon ve Frankfurtu
Maserati Kubang
Maserati Kubang
foto: Jan Markovič

Maserati nebude mezi výrobci sportovních aut, kteří se rozhodli nabídnout lidem i jinou kategorii, zdaleka první. Už na konci osmdesátých let postavilo Lambroghini model LM002. Oproti současnosti šlo ale o drsný off-road vybavený žíznivým dvanáctiválcem. Vyrobilo se jen 328 kusů.

V roce 2002 vyjelo na silnice Porsche Cayenne, které se navzdory nespokojenosti velké části fanoušků značky stalo prodejním hitem. Vůz se nyní vyrábí už ve třetí generaci a nabízí k pohonu benzinové i naftové motory. Pro poslední verzi se stal základem Volkswagen Touareg.

reklama

Maserati, které spadá pod křídla koncernu Fiat, využije nového spojení tohoto italského gigantu s americkým Chryslerem. K postavení základu nového SUV tak pravděpodobně poslouží aktuální verze Jeepu Grand Cherokee.

Vůz bude samozřejmě výrazně odlišný. Studie Maserati Kubang představená na autosalonu ve Frankfurtu nese řadu tradičních rysů značky, včetně mohutné masky přídě s velkým trojzubcem uprostřed. Podle zdrojů blízkých automobilce jde takřka o předprodukční verzi.

 

Pod kapotou by se měl objevit vidlicový osmiválec s objemem 4,7 litru, který pohání i jiné modely Maserati. Novinkou pak bude šestiválcový turbodiesel s objemem 3,0 litru. Motor bude určený hlavně pro evropské zákazníky. Přes osmistupňovou automatickou převodovku, která by měla být italského původu, budou poháněna všechna kola.

 

Maserati Kubang, nebo spíše sériový model s jiným názvem, by se měl začít prodávat v roce 2013.

 

 

 

 

Autoři: Jan Markovič
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Maserati na naftu? Tak to je konečná... (Petr Ptáček)
Smrad ze spálené nafty, pevné prachvé částice a NOx které produkuje...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama