Po uvedení nové generace sedanu BMW řady 3 se netrpělivě čekalo na příchod dalších karosářských variant. Druhou v pořadí je verze kombi označovaná jakou Touring. Může se pochlubit větším objemem, než konkurence.

BMW 3 Touring nabídne objem zavazadelníku v základním uspořádání 495 litrů. To je více než v případě kombi Mercedes-Benz, nebo Audi. BMW totiž oproti své předchozí generaci zvětšilo objem o 35 litrů.

Vzhledové zůstává auto do B-sloupku stejné jako sedan. Zaujme proto netradiční tvarování přídě s úzkými světly, které z boku odhalují své hrany. Stejně jako v případě sedanu si budoucí majitel může vybrat jeden ze tří designových paketů, které pak ovlivní výsledný vzhled vozu.

Tvar zádě byl víceméně očekávaný. Podobně jako u sedanu navazuje i verze Touring výrazně na design většího sourozence BMW řady 5. Jeho vzhled tak jen v menších proporcích téměř kopíruje.

Kombi řady 3, které nese tovární označení generace F31 (sedan je F30) má prakticky oddělitelné zadní sedačky v poměru 40:20:40. V případě převozu delších předmětů se tedy spolu s nimi vejde do auta co nejvíce cestujících.

Škoda jen, že se sedadla dle obrázků nedají sklopit do zcela rovné ložné plochy. Potěší ale možnost pořídit si elektrické ovládání pátých dveří, které usnadní nakládání předmětů do vozu.

Nabídka motorů u kombi odpovídá nabídce u sedanu. V době prodeje tedy budou k dispozici benzinové čtyřválec 320i a 328i a šestiválec 330i. Naftu pak budou zastupovat 316d, 318d a 320d včetně ekologické verze EfficientDynamics Edition. Později by se měl objevit i naftový šestiválec 330d.

Cena zatím nebyla stanovena. BMW 3 Touring by se mělo začít v Česku prodávat ještě během léta.