reklama
reklama
14. 5. 2012 | poslední aktualizace: 14. 5. 2012  19:23
BMW 3 přijíždí jako kombi

Nové BMW řady 3 se předvedlo jako kombi. Má větší kufr než jeho konkurence

Pokud hledáte luxusní automobil ve střední třídě s největším kufrem, měla by vás zaujmout nabídka z Mnichova. Nové BMW řady 3 ve variantě Touring, tedy kombi, nabízí větší kufr než Mercedes-Benz třídy C nebo Audi A4. Potěší i elektrické dveře.
Jan Markovič
Jan Markovič
Redaktor
Čtěte více o: BMW
BMW 3 Touring
BMW 3 Touring
foto: BMW

Po uvedení nové generace sedanu BMW řady 3 se netrpělivě čekalo na příchod dalších karosářských variant. Druhou v pořadí je verze kombi označovaná jakou Touring. Může se pochlubit větším objemem, než konkurence.

BMW 3 Touring nabídne objem zavazadelníku v základním uspořádání 495 litrů. To je více než v případě kombi Mercedes-Benz, nebo Audi. BMW totiž oproti své předchozí generaci zvětšilo objem o 35 litrů.

reklama

Vzhledové zůstává auto do B-sloupku stejné jako sedan. Zaujme proto netradiční tvarování přídě s úzkými světly, které z boku odhalují své hrany. Stejně jako v případě sedanu si budoucí majitel může vybrat jeden ze tří designových paketů, které pak ovlivní výsledný vzhled vozu.

Tvar zádě byl víceméně očekávaný. Podobně jako u sedanu navazuje i verze Touring výrazně na design většího sourozence BMW řady 5. Jeho vzhled tak jen v menších proporcích téměř kopíruje.

Kombi řady 3, které nese tovární označení generace F31 (sedan je F30) má prakticky oddělitelné zadní sedačky v poměru 40:20:40. V případě převozu delších předmětů se tedy spolu s nimi vejde do auta co nejvíce cestujících.

Škoda jen, že se sedadla dle obrázků nedají sklopit do zcela rovné ložné plochy. Potěší ale možnost pořídit si elektrické ovládání pátých dveří, které usnadní nakládání předmětů do vozu.

Nabídka motorů u kombi odpovídá nabídce u sedanu. V době prodeje tedy budou k dispozici benzinové čtyřválec 320i a 328i a šestiválec 330i. Naftu pak budou zastupovat 316d, 318d a 320d včetně ekologické verze EfficientDynamics Edition. Později by se měl objevit i naftový šestiválec 330d.

Cena zatím nebyla stanovena. BMW 3 Touring by se mělo začít v Česku prodávat ještě během léta.

 

Autoři: Jan Markovič
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Nové BMW řady 3 se předvedlo jako kombi. Má větší kufr než jeho konkurence (anonym)
Tak teď když BMW a Honda dohnali Octavii ve velikosti kufru, a...
PROC TO MA MALY KUFR (jakub)
nechci zadny flame, ale vazne by me zajimalo, proc kdyz porovnam...
Re: Nové BMW řady 3 se předvedlo jako kombi. Má větší kufr než jeho konkurence (anonym)
1) Krátký rozvor. 2) Velké převisy.
prohra? (yetti_z_hor)
Octavia má opravdu JEN větší kufr.. nic víc.. jinak je to s BMW...
Re: Nové BMW řady 3 se předvedlo jako kombi. Má větší kufr než jeho konkurence (anonym)
oktavka taky stoji tretinu az pulku toho co bmw, takze to se opravdu...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama