reklama
reklama
4. 4. 2013 | poslední aktualizace: 4. 4. 2013  13:19
Začíná autosalon v Brně

Začíná autosalon v Brně. Vystavuje Škoda, Hyundai a Ford. Lidé mohou hlasovat v anketě České auto

Na brněnském výstavišti začíná novinářským dnem další ročník mezinárodního autosalonu. V pátek se pak brány hal otevřou i veřejnosti. Své stánky v Brně bude mít domácí automobilka Škoda, která předvede kompletní nabídku, ale i Hyundai nebo Ford.
Jan Markovič
Jan Markovič
Redaktor
Autosalon v Brně
Autosalon v Brně
foto: BVV

Tuzemští návštěvníci jsou už tradičně zvědaví na to, co předvede mladoboleslavská Škoda. "Mohou se na stánku značky Škoda těšit na národní premiéru modelu Octavia Combi včetně verze 4x4," řekl IHNED.CZ Vít Pelc z tiskového oddělení Škody.

Chybět nebude ani další novinka Škoda Rapid, stejně jako ostatní modely z portfolia značky. "Divácky atraktivní je podle mého názoru Citigo Sport nebo model Yeti v provedení Laurin&Klement," dodal Pelc

reklama

Citigo Sport je model, kterým Škoda cílí hlavně na mladou klientelu. Malé městské auto totiž zdobí černá litá kola, spoilery nebo speciální série nálepek. Auto navíc dostalo i sportovní podvozek, který ho sníží o 15 mm.

Sportovní svezení chce ale nabídnout i zajímavý model od Fordu. Automobilka s modrým oválem ve znaku do Brna přiveze ukázat nejnovější verzi malého hatchbacku Fiesta s označením ST. Vůz pohání motor o výkonu 182 koní. Díky tomu vystřelí z nuly na stovku za 6,9 sekundy.

"Ukážeme i novou Kugu, Transit Custom, Tourneo Custom a další aktuální modely Ford. Navíc budou mít návštěvníci možnost zasoutěžit si o VIP zájezd pro čtyři osoby na finále UEFA Champions League ve Wembley," řekl Dušan Fornůsek, marketingový ředitel českého zastoupení Fordu.

Vystavovatelé si shodně pochvalují přesunutí brněnského autosalonu už na začátek dubna. "Nový termín brněnského veletrhu nám umožní představit všechny novinky modelového portfolia bezprostředně po mezinárodním veletrhu v Ženevě, a to našemu domácímu publiku," dodal Pelc s tím, že stánek Škody bude mít rozlohu 1000 čtverečních metrů.

Na výstavě je plánovaná řada doprovodných akcí. Návštěvníci výstavy budou moci například přímo na výstavišti vozy testovat a hlasovat pro svého kandidáta v anketě České auto 2013.

Pro zástupce firem je zase připraveno Fleetové pondělí. Jde o workshop zaměřený na práci správců vozového parku. Bude informovat o trendech v oblastech financování, servisu nebo třeba telematiky.Také pro fleetové manažery je připraveno testování nejoblíbenějších firemních aut a letošních novinek.

Kromě sériových aut se ovšem v Brně ukážou i okruhové speciály, kterých se představí zhruba dvě desítky. K vidění tak bude například BMW M3 GTR brněnského jezdce Dana Suchého o výkonu přes 400 koní, ve kterém zvítězil v loňských závodech FIA-CEZ na Slovakia Ringu, nebo formule Easter MTX 1-03 šestinásobného mistra Evropy Petra Tykala.

Brněnský autosalon bude otevřen od čtvrtka 4. 4. od 14 hodin, v další dny je výstaviště přístupné od 9 do 18 hodin, poslední den (8.4.) do 16 hodin. Základní vstupné je 160 korun, zlevněné 80 korun. Podrobné informace k akci najdete na webu www.autosalonbrno.cz.

Autoři: Jan Markovič
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Co to je na té fotce (anonym)
To je ta kratší verze Rapidu?
Opravdová hrůža (Pepa)
Totální propadák, krom Fordu, Hyunda a Śkody tam opravdu nebylo...
Začíná autosalon v Brně. Vystavuje Škoda, Hyundai a Ford. Lidé mohou hlasovat v anketě České auto (anonym)
Opravdu tam vystavuje jen asi 5 výrobců sériově vyráběných modelů?...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama