reklama
reklama
5. 3. 2009 | poslední aktualizace: 5. 3. 2009  10:53

Nazareth zahájili své evropské turné ve Kbelích

GALERIE Vyprodaný Lidový dům v pražských Kbelích ve středu 4. 3. večer aplaudoval hitům i novějším skladbám legendární skotské rockové skupiny Nazareth. Koncert, na němž zazněly i skladby z nového alba The News, byl úvodním vystoupením na jejich evropském turné, které skupina zakončí 5. září v Havířově. Předskokanem pražského koncertu Nazareth byla progresivní hardrocková formace Votchi.
kul
kul
Redakce kultury HN
reklama
Hlavní hvězdy večera se před netrpělivým publikem objevily krátce před 22:00 (oficiální začátek byl stanoven na 20 hodin). Vystoupení před několika stovkami diváků ve Kbelích skotská čtveřice zahájila starším hitem Telegram z alba Close Enough for Rock'n'Roll z roku 1976.

Posluchači, z nichž mnozí v době největší slávy Nazareth ještě nebyli na světě, od prvních písní tleskali typickému vypjatému vokálu Dana McCaffertyho do rytmu přímočaré rockové hudby. Při hitu Dream On se mnozí přítomní přidali zpěvem ke skupině.

Základ koncertu tvořily známé skladby jako Bad Bad Boy, Shanghai'd In Shanghi nebo Turn On Your Receiver. Zazněly i novější písně jako Misery nebo Java Blues. S velkým ohlasem se setkala v Česku velmi populární skladba Hair of the Dog ze stejnojmenného alba z roku 1975, která je na tuzemských zábavách známá i pod názvem Now You're Messing With a Son of a Bitch. V samém závěru nechyběl největší hit, milostná balada Love Hurts, původně od The Everly Brothers. Jedinou skladba od Nazareth, která se umístila v americkém žebříčku Top Ten, doprovodili přítomní velkými ovacemi.

V přídavku zazněly i další hity jako Razamanz nebo This Flight Tonight, skladba převzatá od Joni Mitchellové.

Pod galerií pokračujeme

 

Nazareth, kteří v ČR vystupují poměrně často, prodali po celém světě miliony alb. Skupina vznikla v roce 1968 ve skotském městě Dunfermline, poté působila v Londýně. Úspěchy slavila zejména díky deskám, které produkoval Roger Glover ze slavnějších Deep Purple. Uznání kapele včetně velké popularity v tehdejším Československu přineslo zejména album Hair of the Dog (1975).

Kapela v polovině 70. let přesídlila do Kanady a vydala řadu desek; vystřídalo se v ní také několik muzikantů. Z původní sestavy v Nazareth nyní působí jen zpěvák Dan McCafferty a Pete Agnew. Bubeník Sweet zemřel během turné kapely před deseti lety, za bicími jej nahradil baskytaristův syn Lee Agnew. Současnou sestavu doplňuje kytarista Jimmy Murrison.

Skupina Nazareth během svého letošního turné navštíví ještě celkem 35 míst v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Slovinsku či Rumunsku. V České republice se letos představí ještě čtyřikrát - 22. dubna v Ostravě, o den později v Brně, 29. srpna v Roudnici nad Labem a 5. září v Havířově.

Kompletní přehled vystoupení ZDE.

 

Hair of the Dog živě (cca rok 1976)

x

Autoři: kul, foto: ČTK
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Nazareth zahájili své evropské turné ve Kbelích (Divous)
Ten klip je fakt skvělej jinak jejich muzika je dobrá ,ale hlavně...
Re: Nazareth zahájili své evropské turné ve Kbelích (marek hais)
Od kad si spadnul:-) ???????
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama