reklama
reklama
15. 11. 2011 | poslední aktualizace: 15. 11. 2011  16:28
Manažerský oběd v pražské City Tower

Kam na manažerský oběd? Třeba do Aureole. Podívejte se do restaurace oblíbené díky jídlu i výhledu na Prahu

V posledním sedmadvacátém patře nejvyšší budovy Česka City Tower si gourmeti přijdou na své nejen vynikající kuchyní šéfkuchaře Jiřího Krále, ale i nádherným výhledem na Prahu. Luxusní restaurace nabízí pojetí jídel v takzvané fusion cuisine, která kombinuje styly různích kuchyní.
Čtěte více o: jídlo | gastronomie | restaurace
Kdyby chtěl šéfkuchař pražské restaurace Aureole (na snímku) Jiří Král pozvat obchodní partnery někam jinam, byla by to restaurace Esprit v Holiday Inn.
Kdyby chtěl šéfkuchař pražské restaurace Aureole (na snímku) Jiří Král pozvat obchodní partnery někam jinam, byla by to restaurace Esprit v Holiday Inn.
foto: HN - Lukáš Bíba

Naprosto čerstvé suroviny, vynikající, často exotické ryby. Z těchto surovin vaří šéfkuchař pražské restaurace Aureole a kapitán českého národního kuchařského týmu Jiří Král nejraději. "Když něco dojde, tak jdu osobně ke stolu se hostům omluvit. S tím nemám problém," tvrdí Král.

HN: Do Aureole chodí především manažeři a byznysmeni. Čím byste restauraci a její nabídku definoval?

Koncept je moderní kombinace různých stylů, chutí, tepelných úprav. Je to především kombinace asijské a světové kuchyně. Snažíme se, aby hostům nejen chutnalo, ale jídlo i zaujalo a zároveň abychom se odlišili od gastronomické konkurence. Pro začátek máme sushi a to podáváme striktně japonské. Mám zde kolegu Michala Růžka, který dělal osm let s nejlepším japonským kuchařem v Evropě.

reklama

Luxusní restaurace Aureole nabízí pojetí jídel v takzvané fusion cuisine. Šéfkuchař Král kombinuje evropské a asijské kulinářské zásady a receptury. Aureole nabízí také vynikající sushi, které pochválil i velvyslanec Japonska v České republice Koichi Takahashi. "To pro nás a mé kolegy byla veliká pocta," tvrdí Král.

Kvůli asijským pokrmům, které nutně potřebují naprosto čerstvé ingredience, chodí šéfkuchař do asijské velkotržnice Sapa v pražské Libuši. "Některé suroviny se prostě nedají nikde jinde v takové kvalitě koupit. Jezdím tam třeba pro thajskou bazalku, čerstvý galangal nebo citronovou trávu," vypočítává šéfkuchař. Ryby a dary moře mají v restauraci nezastupitelné místo. Ochutnáte například žlutoploutvého tuňáka marinovaného v limetách a kokosovém mléce. "Donedávna jsme vařili i chilského mořského ďase. Bohužel ho už nenabízíme, protože se dostal na seznam ohrožených druhů," říká Král.

 

HN: Kromě Japonska se zaměřujete i na jiné země?

Ano. Další kuchyní, kterou jsme hodně ovlivněni, je kuchyně thajská. Měl jsem tady teď kamaráda, který byl v prvním českém národním kuchařském týmu. On odjel do Thajska, kde žije, a vrací se sem jen na několik měsíců v roce. Nedávno přivezl speciality, které se zde neseženou, takže jsme z nich společně vařili. Já do Asie samozřejmě jezdím také, abych byl v obraze. U nás dostanete stejné chutě jako na ulici v Bangkoku, ale samozřejmě v trochu jiné úpravě, tak aby to lahodilo i oku.

 

 

HN: Velká většina vašich zákazníků jsou lidé pohybující se v byznysu. Mají nějaké specifické požadavky na kuchyň?

Manažeři jsou komplikovaná klientela. Což je samozřejmě pro nás dobře. Naše klientela jezdí po světě, mají zkušenosti z těch nejlepších a nejvybranějších restaurací a to samozřejmě vyžadují i od nás. Zatím nás tato kategorie hostů chválí, na což jsme velmi pyšní.

HN: Jsou kritičtí k vaší osobě natolik, že si vás třeba zavolají ke stolu a stěžují si?

Snažíme se to eliminovat. Ke stolu občas chodím, ale naštěstí si nechodím pro nadávky, spíše konzultuji s hosty zajímavosti. U nás klademe největší důraz na to, aby ta jídla byla pokaždé naprosto stejná. My neobědváme ani nevečeříme, protože neustále všichni ochutnáváme. Musí to prostě být na sto procent.

VÍCE O JÍDLE

HN: Co když vám něco dojde?

Jídelní lístek máme postavený na čerstvých surovinách. V žádném případě nebudeme tahat rybu z mrazáku. Rozumný host, který má zkušenosti, to pochopí.

HN: Říkal jste, že zákazníci chtějí občas něco vysvětlit. Co například jste vysvětloval naposledy?

Na jídelníčku byl chilský mořský vlk. To je poměrně velká ryba a maso z ní dosahuje výšky pěti centimetrů. Lidé samozřejmě mořského vlka znají, ale chilského nikoli. Momentálně se nesmí prodávat ani distribuovat, protože se stal rybou ohroženou.

HN: Jakou restauraci, kromě té vaší, byste doporučil pro manažerský oběd?

Doporučil bych Holiday Inn, restauraci Esprit, kde vaří šéfkuchař Ladislav Douša.

 

reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Douša je náš přítel (anonym)
:-)
nejlepší (gurman)
souhlas!!!! silvestr tam bude 100% šupa!! Jezdím po restauracích...
Bezkonkurenčně nejlepší restaurace v Praze! (tiaga)
Vyzkoušeli jsme jejich osmichodové menu a všechno bylo famózní....
Re: Kam na manažerský oběd? Třeba do Aureole. Podívejte se do restaurace oblíbené díky jídlu i výhledu na Prahu (pavel)
na mně hodně klidné, ale kdo hledá intimitu bude spokojen. Jídlo...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama