Jan P. Muchow
hudebník a skladatel

Nejvýraznější z nastupující generace pro mě je zpěvačka Sára Vondrášková a její projekt Never Sol. Nejen, že fantasticky zpívá, ale je také výborná skladatelka. Její písně oscilují někde mezi Bat For Lashes, St. Vincent a Shirley Bassey. Prostě přesně ten druh hudby, který má v České republice na růžích ustláno, takže jsem sám zvědav, Jak moc o ní bude slyšet. Její talent si to určitě zaslouží.
A ještě, jako malý bonus, bych si velmi přál, aby se skupině Charlie Straight podařilo výrazně prorazit v zahraničí. Český obzor už dávno přerostli. Teď jde jen o to, aby dostali venku šanci. Protože to je kapela světového formátu.

Jaromír Honzák
kontrabasista a skladatel

Rozhodně je již slyšet výrazný hlas saxofonisty, skladatele a aranžéra Luboše Soukupa, absolventa Voš jazz při Konzervatoři Jaroslava Ježka, který nyní studuje v Kodani. V Praze jsme ho měli možnost nedávno slyšet v paláci Akropolis s jeho dánským kvartetem nebo v Jazz Docku s jeho českou formací Points Oktet (případně Points Quartet). Luboš je výjimečný talent a seriózní a motivovaný vrahmuzikant, jehož hlas bude stále více nepřeslechnutelný.
Mým druhým tipem je Vít Křišťan, pianista a skladatel, absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka, nyní rovněž studující v Dánsku. Jeden z muzikantů přesahující žánry a přinášející svěží hráčský i kompoziční vklad do současné hudby. V Praze jsme jej slyšeli v duu se slavným dánským basistou Bo Stiefem a průběžně můžeme slyšet jeho české trio.