Další ztrátu ve španělské lize si připsali fotbalisté Realu Madrid, kteří neudrželi vedení v domácím zápase s předposledním Espaňolem Barcelona, a obhajoba titulu se jim vzdaluje.

Svěřenci portugalského kouče Josého Mourinha, o jehož setrvání ve funkci v souvislosti s nevýraznými výsledky týmu v lize španělská média čile spekulují, nyní na třetím místě ztrácejí na vedoucí Barcelonu už třináct bodů. Ta si totiž v nejočekávanějším utkání 16. kola poradila s druhým Atlétikem Madrid 4:1.

Menší barcelonský klub Espaňol začal na madridském stadionu Santiaga Bernabéua výborně. Po půlhodině dal vedoucí gól Sergio García po přesné Verdúově přihrávce. Pro Espaňol to byl první gól, který dal Realu po čtyřech letech.

Domácí odpověděli v nastavení prvního poločasu, když po Khedirově nahrávce zblízka zakončil Cristiano Ronaldo. Slavný útočník pak tři minuty po změně stran připravil branku pro svého kolegu z portugalské reprezentace Fábia Coentraa.

Full HD real madrid vs Espanyol 2-2 2012 All Goals

Real však Espaňol v lize poosmé za sebou neporazil, protože dvě minuty před koncem zápasu vyrovnal po nedůsledně bráněném rohovém kopu střídající Juan Albín.

Ani Barcelona to neměla proti Atléticu na svém stadionu snadné. Musela totiž dohánět náskok soupeře, který vedl po trefě Falacaa, jenž ještě předtím trefil hlavou tyč. Ovšem do šaten už šel katalánský fotbalový kolos spokojený s vedením 2:1.

To pak ještě pojistil dvěma góly Lionel Messi. Ten tak v tomto roce nastřílel v různých soutěžích za Barcelonu i za argentinskou reprezentaci už 90 gólů. To znamená, že po rekordu Gerda Müllera (85 gólů z roku 1972) překonal o gól i výkon Brazilce Zika z roku 1979, který měl podle archiváře klubu Flamengo Rio de Janeiro dát 89 gólů.

Malému Argentinci tak leží v cestě už jen Godfreye Chitalua, legenda fotbalu v Keni, který měl podle tamních statistik v roce 1972 údajně nastřílet dokonce 107 branek. Messi dal v této sezoně španělské ligy už pětadvacet gólů.

16. kolo: FC Sevilla - Málaga 0:2 (49. Demichelis, 70. Eliseu z pen.), Zaragoza - Levante 0:1 (19. Rubén García), Valencie - Vallecano 0:1 (83. Domínguez z pen.), Real Madrid - Espaňol Barcelona 2:2 (45.+1 Ronaldo, 48. Coentrao - 31. Sergio García, 88. Albín), FC Barcelona - Atlético Madrid 4:1 (57. a 88. Messi, 36. Adriano, 45. Busquets - 31. Falcao).

1. FC Barcelona 16 15 1 0 54:18 46
2. Atlético Madrid 16 12 1 3 36:17 37
3. Real Madrid 16 10 3 3 39:14 33
4. Málaga 16 8 4 4 25:10 28
5. Levante 16 8 3 5 21:21 27
6. Betis Sevilla 15 8 1 6 24:26 25
7. Getafe 16 7 3 6 19:21 24
8. San Sebastian 16 6 4 6 22:19 22