Podle expertů z britského výzkumného ústavu NatCen ženy do 35 let propadají gamblerství mnohem častěji než jejich vrstevnice před několika lety. Informoval o tom deník The Independent.

"Tyto ženy se mnohem více účastní hazardních aktivit a následkem toho častěji čelí řadě problémů," uvedla Heather Wardleová, vedoucí výzkumného centra Gambling & Place.

Terapeutka a autorka knihy "Women and Problem gambling" Liz Karterová přišla se zjištěním, že stále více mladých žen trpí úzkostí či depresemi, které se místo léků snaží tlumit hazardem. 

Zatímco dříve byly sázkařské domy především mužským prostředím, on-line herny tuto nerovnováhu částečně změnily. Výherní společnosti se navíc začaly zaměřovat specificky na mladé ženy.

Od mobilních aplikací k závislosti

Společnost King Digital Entertainment vydala zprávu, ve které hovoří o rekordním počtu uživatelů mezi ženami u populární hry Candy Crush. Aplikace denně eviduje v průměru 1,5 miliardy odehraných her. Karterová však varuje, že "přechod ze sociálních her jako Candy Crush na sázkařské on-line bingo je velice snadný". Společnost King Digital se k problému on-line gamblerství pro deník The Independent odmítla vyjádřit.

Statistiky Komise pro gamblerství ukazují, že lidé ve věku 16 až 26 let jsou dvakrát náchylnější k vytvoření návyku na hazard. Do kategorie gamblerů spadá sedm procent mladých mužů a dvě procenta žen. Problematice gamblerství se přitom věnuje relativně malý počet charit a neziskových organizací.

Karterová varuje především před gamblerstvím na mobilních přístrojích. "Setkávám se s ženami, které ztrácejí schopnost zdravé komunikace z očí do očí," tvrdí Karterová. Zároveň zmiňuje rozdíl v gamblerství mužů a žen. Ženy se podle ní snaží hraním utíkat od problémů v osobních vztazích - na rozdíl od mužů, kteří berou hráčství jako společenskou aktivitu.