Téma občerstvení na palubách letadel v současné době vládne diskusím ve světě letecké dopravy. Mnohé aerolinky totiž přestaly zdarma podávat dosud samozřejmý teplý pokrm s doprovodem vybraného alkoholického i nealkoholického nápoje. Cestující jsou zaskočeni a na letecké společnosti se valí stížnosti ze všech stran. Opačnou stranou mince je tak pohled na jednu z největších světových leteckých společností se speciálním tarifem Delta One, jehož prostřednictvím zákazníkům slibuje nadstandardní služby.

Na palubě společnosti Delta Airlines, jež svá letadla prezentuje jako jedna z nejluxusnějších na obloze, se servírují doslova gastronomické poklady. Jednotlivé chody připravují vyhlášení šéfkuchaři, kteří je navíc připravují v podobě odpovídající tradičnímu servírování v regionech na trase samotného letu. Pokrm se následně pod dohledem zkušeného sommeliéra páruje s vhodným přívlastkovým vínem.

Cestující si v letadle pochutnají například na hovězím steaku z vytříbených chovů, domácích italských těstovinách, jehněčí kotletě, krevetách, čerstvých rybách a dalších prvotřídních delikatesách. Společnost není lhostejná k lidem se speciální dietou, do svého repertoáru zařadila několik variant bezlepkových, košer nebo diabetických menu.  

MAGAZÍN EGO!

Proč jídlo v letadle chutná jako vzpomínka ze školní jídelny? A proč letušky už neodcházejí dříve do penze? Čtěte v pátečním vydání magazínu ego!

Potěšení zdaleka nekončí ani po jídle, palubní prostory totiž provoní například čerstvá káva z oblíbeného kávového řetězce Starbucks. 

Zdá se, že jedinou nevýhodou servírovaného jídla je univerzální úprava steaků  nelze si objednat rare ani medium z důvodu bezpečnostních a hygienických opatření, uvedl server Quartz. Na krvavý steak si tedy cestující musí zajít do restaurace, až budou stát pevně nohama na zemi.

Kromě bohatého cateringu nabízí Delta One také prvotřídní komfort v podobě prostorných křesel, která se dají sklopit do vodorovné polohy, čímž se ve vteřině promění v pohodlná lůžka. Dlouhé chvíle si cestující mohou krátit například výběrem filmu z bohaté videotéky nebo surfováním po internetu  bezdrátové připojení je samozřejmostí.