Syn nigerijského otce a české matky, kreativec, choreograf a producent. Vedle vedení taneční školy, kterou založil, pracuje Yemi na projektech se svou společností JAD Productions. "V poslední době jsme nejintenzivněji makali na Teniskology, což je největší sneakers festival ve střední Evropě. Není jen o botách, ale o celé urban kultuře," vysvětluje.

Téměř každý jeho den je od rána do večera nabitý schůzkami a pracovními povinnostmi. Mnohdy se stane, že jeho program končí až kolem deváté desáté večer. "Není práce jako práce," usmívá se Yemi a dodává, že pro něj představuje i relax. "Pokud někam jedu s lidmi motivovat je, aby byli lepšími, za povinnost to ani nepovažuji."

Od práce v agentuře si Yemi rok co rok jezdí odpočinout do Asie. Často jde o charitativní akce, například v Indii, kterých se účastní se svým partnerem Jaromírem nebo s přáteli. "Právě v Indii se nám podařilo společně s nadací Pink Crocodile vybrat prostředky na nákup kochleárních implantátů pro téměř 400 neslyšících dětí, jež díky tomu mohou opět slyšet. Bylo to dojemné a inspirativní zároveň. I proto jsem spustil vlastní projekt Ynspirology, který má lidem pomáhat a zároveň je inspirovat," říká kreativec.

Ostatně cestování Yemi přikládá velký význam. "Ovlivnilo jak můj jídelníček, tak životní styl i oblékání. Jedním z největších přínosů pro mě bylo vzdělávání se v jiných kulturách." To se projevuje také v gastronomii. Asijskou kuchyni si oblíbil i kvůli své alergii na česnek a cibuli, jež jsou v Česku základem spousty pokrmů. Umělcova náklonnost k Asii má také svůj spirituální význam. "Po návratu domů snadněji rozpoznávám to dobré od toho špatného. A to je přece v životě to nejdůležitější." 

I přesto, že je právě oblečen s řádnou dávkou stylu, říká, že trendy z fashion weeků se neřídí. Dříve si prý na oblékání dával záležet mnohem více. "Možná to bylo tím, že jsem byl mladší a bral jsem se příliš vážně. Dnes nemám problém jít do společnosti v teplákách nebo si vzít normální triko. Snažím se, aby můj oděv vyjadřoval mou aktuální osobnost a reagoval na svět, který zrovna prožíváme. Chci, aby Yemi 2015 vypadal jinak než Yemi 2016 a 2017."

Bez čeho se v posledních dnech neobejdu

jarvis_586e48ac498eab700f054d58.jpeg

◼ Léky na alergii: Užívám je hlavně v létě, kdy všechno kvete a pučí a já slzím a brečím. ◼ Klobouk: Dali mi ho kamarádi z Life is Porno, je vyráběný ručně a existuje jen jeden takový. ◼ Korále: Dostávají je noví členové, kteří jsou přijímáni do JAD Dance Company. Červená nit znamená krev a všechny černé korálky jsou lidé, které člověk v životě potká. A bílý korálek uprostřed je člověk sám. ◼ Bonbony: Po nich mám pocit, že mám vydezinfikovaná ústa a že na nikoho neplivu bacily. ◼ Notebook: Je to celá moje kancelář, takže ji můžu mít kdekoliv s sebou. ◼ Bezdrátová sluchátka: Bez nich nedám ránu, protože nenávidím kabely. ◼ Balzám na rty: Když přichází zima, mám popraskané rty. ◼ Boty: Model Yeezy 350 z nejnovější kolekce Kanyeho Westa, byly vyprodané během chvilky.

Produkce a styling: Symona Půhonná