Ondřej Filip vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor Informatika, a University of Pittsburgh - Joseph M. Katz Graduate School of Business (MBA). Hovoří plynně anglicky, domluví se také německy.

„Federace propojovacích uzlů má působit jako platforma pro sdílení zkušeností z oblastí spojených s internetovým propojováním. Rád bych jako člen jeho nejužšího vedení přispětl k budování otevřené a spolupracující komunity propojovacích uzlů na celém světě a tím pomohl k rozvoji v této internetové oblasti,“ dodává Ondřej Filip, zástupce organizace EURO-IX.

Během studia na Karlově univerzitě začal Ondřej Filip pracovat ve společnosti IPEX, kde později působil jako technický ředitel a člen představenstva. Od prosince 2004 je výkonným ředitelem sdružení CZ.NIC. Vedle výkonu své funkce působí v představenstvech sdružení NIX.CZ (Neutral Internet Exchange), Euro-IX (European Internet Exchange Association) a DNS OARC (The Domain Name System Operations Analysis and Research Center), jehož je předsedou. V minulosti působil jako aktivní člen rady ccNSO (Country Code Names Supporting Organisation) v rámci organizace ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers); v ní v současnosti zasedá ve významném a prestižním Poradním výboru pro bezpečnost a stabilitu (SSAC). Ondřej Filip také působil v Multistakeholder Advisory Group, která je poradním orgánem generálního tajemníka OSN pro Internet Governance Forum.

Ve svém volném čase rád hraje basketbal nebo programuje opensource software.

 

Zájmové sdružení právnických osob NIX.CZ je společnost sdružující české i zahraniční poskytovatele internetových služeb za účelem vzájemného propojení jejich sítí. Připojení do infrastruktury sdružení je umožněno z pěti pražských lokalit. V současné době je sdružení největším neutrálním IXP (Internet Exchange Point) v České republice a řadí se mezi deset největších IXP v Evropě. Důsledné plánování, důmyslné technické řešení a technická podpora 24/7/365 zajišťují bezporuchový chod uzlu. Již od roku 2003 sdružení podporuje peering také pomocí protokolu IPv6.

Euro-IX je sdružení Internet Exchange Points (IXP), jež podporují otevřenou výměnu nápadů a zkušeností, plynoucích z členství v organizaci. Sdružení nabízí fóra, semináře, konzultace, e-mailové konference a online zdroje.