Na americké koblihy Gourmetguru chodí do Donut Clubu – kavárny, která až donedávna sídlila na vysokoškolských kolejích Karlovy univerzity v Praze 4. Teď se podnik přestěhoval na náměstí Prezidenta Masaryka v Kunraticích. Gourmetguru tedy nemusí příliš měnit své zvyky – nová prodejna se nachází asi 1500 metrů od té původní.

"Z areálu vysokoškolských kolejí jsme chtěli odejít už dříve kvůli neshodám. Najít nový prostor ale nebylo vůbec jednoduché," prozradila Gourmetguruovi Petra Kriegerová, která Donut Club založila spolu s kamarádkou Lucií Jauernigovou.

Kromě nové adresy se Donut Club pyšní také novinkou v nabídce: slanými koblihovými sendviči. "Slané donuty vznikly na žádost našich zákazníků. Ptali se, zda prodáváme i něco 'nesladkého' ke svačině," vysvětlila Gourmetguruovi Petra Kriegerová, jak vznikl Donut Sandwich.

V současné době sice Gourmetguru našel v menu pouze Donut Sandwich Caprese s mozzarellou a rajčaty, spolumajitelka podniku ho však ubezpečila, že další dva druhy brzy budou v prodeji. "Podle ohlasu poté zvážíme přidání dalších. Celkově si myslím, že Praha zažívá 'donutí expanzi', protože ještě před rokem bylo možné donut koupit pouze v supermarketu. Teď má zákazník možnost si za kvalitu připlatit, a pokud se nemýlím, tak jsme jediní, kdo si donuty přímo vyrábí," dodala Petra Kriegerová.Donut Sandwich Caprese 2

Máte nějaké čerstvé gastrodrby? Zažili jste v restauracích něco zajímavého? Dejte mi vědět: gourmetguru@ihned.cz.