Praha

River food festival, 12.–14. května
Smíchovská náplavka, Hořejší nábřeží

Food festival na vodě proběhne na Smíchovské náplavce. Láká na restauraci umístěnou na vodní hladině, tropický ostrov, noční market, letní kino, vystoupení Na stojáka, kapely Skety a dalších.

Vstupné: V předprodeji 100 Kč / den, na místě 150 Kč / den; děti do 12 let a držitelé průkazu ZTP zdarma
Více na Facebooku a stránkách události.

Prague Food Festival, 26.–28. května
Vyšehrad

Pod širým nebem budou vařit šéfkuchaři a představí se i sommeliéři, producenti potravin a nápojů. Návštěvníci ochutnají domácí i exotické gastronomické speciality od nejzajímavějších restaurací z publikace Maurerův výběr Grand Restaurant.

Více na Facebooku události.

Feria Latina (Latin Food and Music Fest), 27. května
Tiskárna Na Vzduchu, areál Výstaviště 67

Restaurace El Arriero a Poradna pro integraci zvou na festival, kde se budou podávat pokrmy z různých koutů Latinské Ameriky, tradiční nápoje a svěží koktejly. Akci doprovodí živá hudba různých žánrů – salsa, bachata, danzón, chachachá, mambo a další. Vystoupí profesionální kubánští tanečníci, návštěvníci se také mohou zúčastnit workshopu salsy. Připravena je soutěž v pojídání pálivých papriček, k dispozici je dětský koutek s malováním na obličeje.

Více na Facebooku události.

jarvis_559ea51fe4b0bb75c377924e.jpeg

Rybí festival, 6. května
Dobříš, prostranství před prodejnou ryb

Třetímu ročníku tradičního Rybího festivalu bude v Dobříši patřit sobota 6. května na prostranství před prodejnou ryb z produkce firmy Colloredo-Mannsfeld spol. s r.o. Návštěvníci festivalu ochutnají gurmánské speciality z českých ryb z místních sádek. Od oblíbeného kapra na několik způsobů až po amura, sumce, štiku, sivena, pstruha, okouna nebo candáta.

Více na Facebooku události.

Brno

Extrem Food Festival, 13. května
Centrum volného času Lužánky

Exotická a extrémní kuchyně se představí v sobotu 13. května v Brně. Na Extrem Food Festivalu nebudou chybět pokrmy jako hmyz, žabí stehýnka či "nejsmradlavější ovoce světa". K pití se bude podávat nápoj z ptačího hnízda, zahraniční piva i arabská káva. Vedle neobvyklých chutí se na akci blýsknou i běžnější pokrmy z thajské, arabské a čínské kuchyně.

Vstupné: V předprodeji na SMSticket: 130 Kč + program akce, exotický recept s kořením, sušenka s červem, exotický čaj a malé překvapení.
Více na stránkách a Facebooku události.

Dáte si? Hmyz je zdravý, nabitý proteiny a vitaminy. Bude jídlem budoucnosti, předvídají experti na výživu.

Ochutnej Česko, 20. května
Hrad Veveří

Všechny chutě Česka na jednom místě slibuje událost na hradě Veveří v západní části jihomoravské metropole. Bohatý program čítá prodej pochoutek ze všech českých regionů, ochutnávku vín i piv z minipivovarů, potravinový i řemeslný trh a různé workshopy a semináře.

Vstupné: Přímo na místě 100 Kč + vstupné na hrad, workshopy a program, recept na tradiční recept s kořením, dvě malá food překvapení, drobné ochutnávky u vybraných prodejců

Více na stránkách události.

Plzeň

Fresh festival, 20.–21. května
OC Plzeň Plaza

Festival jídla a pití nabídne ochutnávku menu několika restaurací, zážitkovou gastronomii a extrémní catering, farmářské trhy, pražírny a kavárny nebo cocktail bary. Zapojí se pivovary a minipivovary, vinařství, soutěžit se bude o titul "Západočeská restaurace roku 2017". Kuchařské show a workshopy povedou známé osobnosti, šéfkuchaři a odborníci v oblasti gastronomie v čele se Zdeňkem Pohlreichem.

Vstupné: V předprodeji v síti Ticketportal: 100 Kč + dárek v hodnotě 40 Kč; na místě: 100–130 Kč
Více na Facebooku události.

České Budějovice

Fresh festival, 6.–7. května
Výstaviště České Budějovice

Festival jídla a pití nabídne ochutnávku menu několika restaurací, zážitkovou gastronomii a extrémní catering, farmářské trhy, pražírny a kavárny nebo cocktail bary. Zapojí se pivovary a minipivovary, vinařství, soutěžit se bude o titul "Jihočeská restaurace roku 2017". Kuchařské show a workshopy povedou známé osobnosti, šéfkuchaři a odborníci v oblasti gastronomie v čele se Zdeňkem Pohlreichem.

Vstupné: V předprodeji v síti Ticketportal: 100 Kč + dárek v hodnotě 40 Kč; na místě: 100 Kč
Více na Facebooku události.

Olomouc

Garden Food Festival, 13.-14. května
Smetanovy sady

Poté co se Zdeněk Pohlreich vrátí z Fresh festivalu v Českých Budějovicích, zavítá do Olomouce. Na zdejším Garden Food Festivalu se potká s dalšími českými šéfkuchaři, například Radkem Kašpárkem, Přemkem Forejtem či specialistkou na asijskou kuchyni Kamilou "Kamu" Rundusovou. Hosté se mohou těšit na tradiční českou kuchyni i zahraniční delikatesy z Brazílie, Srí Lanky, Polska nebo sousedního Slovenska.

Vstupné: V předprodeji na Ticketstream a Ticketportal: 100 Kč samostatně, balíček s 10 grešlemi 350 Kč; na místě 150 Kč. Hodnota jedné grešle je 25 Kč.

Více na stránkách a Facebooku události.

Liberec

Fresh festival, 27.–28. května
Park Budyšínská – u bazénu

Festival jídla a pití nabídne ochutnávku menu několika restaurací, zážitkovou gastronomii a extrémní catering, farmářské trhy, pražírny a kavárny nebo cocktail bary. Zapojí se pivovary a minipivovary, vinařství, soutěžit se bude o titul "Restaurace roku 2017". Kuchařské show a workshopy povedou známé osobnosti, šéfkuchaři a odborníci v oblasti gastronomie v čele se Zdeňkem Pohlreichem.

Vstupné: V předprodeji v síti Ticketportal: 100 Kč + dárek v hodnotě 40 Kč; na místě: 100 Kč
Více na Facebooku události.