Luxusní vlak Belmond Venice Simplon Orient Express, do něhož mohou zájemci po předchozí rezervaci nastoupit v evropských městech včetně Londýna, Paříže nebo Benátek, oznámil přidání tří nových Grand Suites. Jsou navrženy ve stylu Art Deco a tematicky jsou vyzdobeny podle evropských měst – Paříž, Benátky a Istanbul. Apartmá mají ložnici, obývací prostor, kam si host může objednat soukromou snídani. Jejich součástí je také vlastní koupelna.

Rozšíření klasického Orient Expressu není jedinou novinkou v luxusní železniční dopravě. V květnu letošního roku byl představen Belmond Andean Explorer, který je prvním luxusním lůžkovým vlakem v Jižní Americe a nahrazuje slavný denní vlak Pullman. Vlak jede peruánskými městy Cusco a Puno, kolem jezera Titicaca a dále vede trasa do města Arequipa, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.Hotel Belmond Andean Explorer

Na jedné z nejvýše položených železničních tras na světě a v jejím okolí mohou cestující strávit až dva dny a navštívit přitom křižovatku incké civilizace, archeologické naleziště Raqch’i či rákosové ostrovy Los Uros na jezeře Titicaca.

Nejvýše položený střešní bar

Pro náročné cestovatele, kteří netrpí závratěmi a mají rádi přehled, se v Los Angeles otevřel nový hotel InterContinental. Nachází se v nejvyšší budově celého západního pobřeží, Wilshire Grand Center, ve středu města. Mrakodrap byl otevřen v červenci. Nedaleko něj stojí Staples Center, kde se odehrává většina sportovních utkání v Los Angeles.

Hotelové pokoje a suity, kterých je celkem 889, jsou rozmístěny mezi 31. a 68. patrem mrakodrapu. V 69. patře je sushi a farmářská restaurace, kde probíhají živé kuchařské show. V 70. patře je lobby s výhledem a v 71. patře francouzský steakhouse. V 73. patře mrakodrapu funguje také nejvýše umístěný střešní skybar na západní polokouli. Navštívit ho mohou všichni zájemci, nejen hoteloví hosté.

InterContinental Los Angeles Downtown

Cestovatelské tipy navrhli travel designéři Exclusive Tours.