Praha

Proseccofest, 10. září

Svatováclavská vinice a Vila Richter

Prosecco je vinařská oblast na severovýchodě Itálie ohraničená Dolomity a Jaderským mořem. Lehké, podmanivé, osvěžující a šumivé víno Prosecco DOC přiveze na Pražský hrad třicítka italských mistrů vinařů. K ochutnání bude téměř 100 vzorků od více než 20 vinařů, které budou reprezentovat různé vinařské oblasti a styly. Festival pořádá Svatováclavská vinice a Vila Richter na Pražském hradě ve spolupráci se sdružením Consorzio di tutela della Denominazione di Origine Controllata Prosecco.

Více na Facebooku události.

Ochutnej Vietnam, 16. září

Holešovická tržnice

4. ročník festivalu vietnamského jídla a kultury, který pořádá skupina česko-vietnamských studentů. Je určen pro všechny milovníky vietnamské kuchyně, ale i pro zvědavce, kteří se s ní ještě tolik neseznámili. Hlavním lákadlem je více než 50 vietnamských specialit, kulinářské workshopy, tradiční vietnamské hry, soutěže a pestrá dekorace s živou bambusovou zahradou. Návštěvníci ochutnají tradiční vietnamské pokrmy, které připravily ty nejznámější vietnamské restaurace v Praze. V nabídce budou tradiční závitky nebo phở, ale hlavně delikatesy. Letošní roční festivalu se zaměří na jednotlivé suroviny, ze kterých se vietnamská kuchyně připravuje. Ať je to perila, pak choi nebo kreveta.

Pražské vinobraní, 16.–17. září

Na Vypichu

Vinaři budou na vinobraní prezentovat víno, připraveny budou ochutnávky, školení, ale i sazenice vinné révy na prodej. Novinkou je možnost vyzkoušet si přípravu vlastního burčáku.

Více na Facebooku události.

Země na talíři, 21.–24. září

21.–23. 9. Bio Oko, 24. 9. Studio Alta

7. ročník filmového festivalu, který si letos pokládá otázku: Sázíme jako jedinci i jako společnost na iluze, nebo iluze dokonce sami vysazujeme? Filmy, které se budou na festivalu promítat, apelují na to, že světová populace roste, ale zdrojů nepřibývá. Lidstvo tedy potřebuje systém výroby a spotřeby potravin, který zajistí jídlo pro sedm a půl miliardy lidí, ale zachová také zdroje pro budoucí generace.

 

A je to venku! Více na www.zemenataliri.cz 😎#zemenataliri #ZnT2017 #programfestivalu #jetovenku #budetovelky

Příspěvek sdílený zemenataliri (@zemenataliri), Čec 25, 2017 v 2:48 PDT

Program zobrazíte kliknutím na šipku vpravo na obrázku.

Pražský Oktoberfest, 23. září

Park Ladronka

Třetí ročník festivalu německého i českého piva, který odkazuje k tradiční bavorské akci.

Vstupné je zdarma. Více na Facebooku události.

Plzeň

Festival polévky, 3. září

První zářijová neděle v Plzni patří Festivalu polévky. Ve 40litrových kotlích budou před diváky vařit vyhlášené restaurace a bistra, nejen z Plzně. Areál Plzeňského Prazdroje provoní desítky druhů polévek. Ochutnávat můžete asijskou exotiku, mexické speciality, rybí polévky i českou klasiku. Festival se koná 3. září od 12.00 do 18.00 hodin a zakončí 6. ročník Živé ulice.

Více na Facebooku události.

Slunce ve skle, 15.–16. září

Pivovarský dvůr v Černicích

10. ročník festivalu minipivovarů Slunce ve skle je dvoudenní pivovarská slavnost, na které se představí na 70 minipivovarů z České republiky i zahraničí. Původně vesnická památková rezervace Pivovarský dvůr v Černicích, ze které se postupem času stala součást plzeňské aglomerace, poskytuje akci zázemí na původní selské návsi. Připraveny jsou ochutnávky, kulturní program i pivní soutěže.

Více informací na webu www.slunceveskle.cz

Liberec

Festival vína Liberec, 2. září

Kulturní centrum Vratislavice

Myšlenka uspořádat přehlídku a ochutnávku nejlepších tuzemských vín za účasti samotných vinařů pro veřejnost vznikla v Decanté Wines a Petr Stolín Architekt na začátku roku 2014. V témže roce také proběhl úvodní ročník Festivalu vína Liberec. Díky příznivým ohlasům se akce začala pořádat pravidelně.

Více na Facebooku události. 

Špindlerův mlýn

Festival jídel aneb Jak se vaří v Krkonoších, 1.–3. září

Gastronomický festival ve Špindlerově Mlýně

První zářijový týden patří ve Špindlerově Mlýně již tradičně všem gurmánům a milovníkům dobrého jídla. První část festivalu mají na starost krkonošští šéfkuchaři, druhá probíhá pod taktovkou radnice a odehrává se v sobotu 2. září na veřejném prostranství uprostřed města.

Vybrané místní restaurace připraví speciální menu v duchu místní kuchyně, které se podává přímo v restauracích od pátku do neděle. Návštěvníci tak mohou v několika podnicích ochutnat celou řadu specialit od hubníku a kysela až po sejkory či škubánky. Hlavní část festivalu probíhá na náměstí, kde je na sobotu připraven gastronomický program. Dvě účastnice klání MasterChef připraví meldounku či kantoráky. Návštěvníci se mohou ubytovat například v čtyřhvězdičkovém Harmony club Hotelu s wellness programem.

Více na www.festivaljidel.cz, www.mestospindleruvmlyn.cz.

Zlín

Garden Food Festival, 2.–3. září

Zámecký park

Přehlídka jídla a pití pod širým nebem se po loňské premiéře opět chystá do Zlína. Garden Food Festival přinese do zámeckého parku vybrané lahůdky od nejlepších lokálních restaurací, pokrmy špičkových tuzemských šéfkuchařů i netradiční delikatesy a regionální i zahraniční speciality.