Spoluzakladatel a majitel společnosti Neogenia, která se soustřeďuje na marketingové, IT a komunikační projekty, je s technologiemi v kontaktu dnes a denně. "Snažím se odlišovat pracovní život od toho osobního, kdy trávím čas s rodinou a jen těmi základními technologiemi, bez kterých se člověk neobejde," říká Ondřej Švrček.

Často přednáší a prezentuje  1  − například o Mobilním rozhlasu  2 , komplexní komunikační bráně pro chytrou komunikaci, jež je vlajkovou lodí firmy. "Jsem autor i aktivní uživatel. Díky tomu mám aktuální a důležité informace ze svého regionu k dispozici, ať jsem kdekoli."

ekonom

Tento článek vznikl pro časopis Ekonom. Předplatit si ho můžete zde.

Prostřednictvím kamery GoPro  3  natáčí videa z firemních i rodinných akcí, některá navíc přímo ze hřbetu svého psa Alfréda, který je zároveň maskotem společnosti  4 . "Kamera se připevňuje na speciální popruh  5 ," vysvětluje Ondřej Švrček s tím, že fotografie a rodinná alba jsou už dnes passé.

Delší dobu obdivuje Tomáše Baťu, o kterém má právě rozečtenou knihu  6 . "Povedlo se mu vybudovat z malé vesničky krajské město," říká.

Protože si Ondřej Švrček velmi váží předků, nechal si vypracovat rodokmen. Díky němu zjistil, že jsou s Tomášem Baťou vzdálení příbuzní. Od svých zaměstnanců před časem dostal erb  7  s ondřejským křížem.

Dříve závodně plaval, teď už plavecké brýle  8  spíš symbolizují náklonnost ke sportu. "Mám také velmi rád šachy  9 , to je fantastická hra. Studoval jsem matematiku a informatiku, takže k tomu mám jisté předpoklady."

jarvis_59afdb5c498e27ac66156153.jpeg