Termální bazén na zimu

Český výrobce vířivek USSPA, který byl v minulosti oceněn cenou Red Dot za vlastní design, představil v září designové termální bazény "swim spa". Plave se v nich proti nastavitelnému protiproudu ve vyhřívané vodě a obsahují také masážní trysky. Vířivky navržené v minimalistickém designu automaticky řídí svůj chod a jsou snadno integrovatelné do chytré domácnosti. Ovládat se dají přes web i z mobilu.

Odkládací plochy v koupelně přidá umyvadlo na desce

Umyvadlo na desku MoonUmyvadlo je jedním z nejvytíženějších prvků vybavení bytu. Aby nás při každodenním provozu neobtěžovalo, mělo by poskytovat dostatečné místo pro mytí i odkládací prostor kolem. Jednoduchým řešením je umyvadlo na desku. Ravak v srpnu představil několik takových umyvadel vyrobených z litého mramoru. V nabídce jsou čisté jednoduché obdélníky, ale i kruhová nebo obdélníková umyvadla osvěžená prohnutou linií a speciální dvouumyvadlo. Baterie může stát z boku nebo za umyvadlem, ale můžete ji i schovat zabudováním do zdi pod omítku nad umyvadlem.

Odpadkový koš může být designovou součástí kuchyně

Designové dotykové koše BrabantiaBrabantia uvádí na trh nové dotykové koše Bo s čistými liniemi, tvarem připomínající designovou skříňku. Mezi kuchyňským nábytkem tedy nijak neruší a díky vyvýšenému tělu na čtyřech nohách se kolem nich snadno udržuje pořádek. V prodeji budou varianty s jedním, dvěma nebo třemi odnímatelnými vědry, vhodné jsou tedy pro třídění odpadu. Samotné koše jsou vyrobeny z recyklovatelných materiálů (skříňka ze 40 procent, vnitřní vědra ze 100 procent) a na výběr je osm odstínů. K dostání jsou od října.