reklama
reklama
6. 4. 2013 | poslední aktualizace: 8. 4. 2013  09:52
10 užitečných cestovatelských webů

10 užitečných cestovatelských webů, díky nimž si lépe naplánujete dovolenou

Cestování je nyní jednodušší než kdykoliv předtím. Díky internetu nemusíte pobíhat po knihovnách a zjišťovat informace o vaší vysněné destinaci. A pokud se rozhodnete cestovat na vlastní pěst, hotel, pojištění i letenky si můžete zařídit z pohodlí vašeho obýváku. Už tedy nejde o to, jak informace nalézt, ale kde je najít co nejrychleji a pěkně pohromadě.
bal
Čtěte více o: dovolená | internet | web | cestování | svět
Plánování cesty bez cestovatelských webů? Bývávalo.
Plánování cesty bez cestovatelských webů? Bývávalo.
foto: Onwander.com

Práci při plánování dovolené vám usnadní cestovatelské weby, které vás poučí o možnostech dopravy, hotelech i turistických zajímavostech. Navíc zde naleznete zážitky ostatních cestovatelů, které mohou značně ovlivnit váš výběr. 

TripAdvisor není jediný cestovatelský web (byť rozsahem jistě největší), a tak vám přinášíme tipy na 10 dalších užitečných stránek, tak jak je vybral britský list The Independent.

reklama

Gogobot 

Gogobot

Travis Katz, který nasbíral zkušenosti ve společnosti Myspace, v roce 2010 odstartoval web Gogobot, jehož obliba během necelých tří let prudce stoupla. Stránky obsahují informace o destinacích ze všech koutů světa spolu s recenzemi uživatelů a krásnými fotografiemi.

Uživatelé si pomocí Gogobotu mohou naplánovat itinerář cesty a získat doporučení o místech od přátel a dalších uživatelů stránek na Facebooku a Twiteru.

Více informací zde.

 

Skytrax 

Skytrax

Skytrax shromažďuje informace o všem, co souvisí s létáním. Naleznete zde recenze na různé aerolinky a například se dozvíte, jak často mívají zpoždění nebo jaké pohodlí nabízejí v business a v první třídě. Můžete si zde prohlédnout mapu sedadel až 250 aerolinií a zjistit, jaká sedadla jsou nejpohodlnější.

Více informací zde.

 

IgoUgo 

IGoUgo

Webové stránky IgoUgo fungují již od přelomu tisíciletí a v roce 2004 si vysloužily cenu Webby Award za nejlepší cestovatelský web v USA. IgoUgo nabízí možnost srovnání cen letenek, hotelů či pronájmu aut od různých společností.

Přes půl milionu uživatelů pomocí těchto stránek plánují své cesty, přispívají zážitky a fotografiemi a recenzují destinace. Na webu funguje i fórum, kde můžete promluvit s ostatními cestovateli.

Více informací zde.

 

HolidayCheck 

HolidayCheck

HolidayCheck založili v roce 2004 ve Švýcarsku. Stránky nabízejí rozsáhlou sbírku recenzí hotelů i turistických atrakcí. Uživatelé sem mohou nahrávat své fotografie a podělit se o zážitky z cest. Zjistit můžete i to, jaké hotely jsou nejlépe hodnoceny pro rodiny s dětmi nebo pro páry.

Stránky HolidayCheck se nedávno "spřátelily" s Lufthansou, která držitelům svých karet za hodnocení hotelu na HolidayCheck připíše 100 mil. Příjemný je rovněž fakt, že stránky fungují i v češtině.

Více informací zde.

 

GeckoGo 

GeckoGo

Stránky GeckoGo jsou určeny hlavně pro "batůžkáře" – cestovatele, kteří se neradi váží na cestovní kanceláře a dovolená v resortu jim nic moc neříká. Stránky založila trojice dobrodružných přátel, jejichž největší vášní je, jak sami tvrdí, cestování.

Šikovnou pomůckou na GeckoGo jsou jednotlivé mapy, na kterých se vám například zobrazí zajímavá místa hodná návštěvy. Mapa světa průměruje hodnocení uživatelů, a vy tak snadno zjistíte, kde se cestovatelům líbilo nejvíce.

Více informací zde.

 

EasyVoyage 

EasyVoyage

EasyVoyage tvrdí, že "mají všechny tipy pro vaše tripy". Zda vám množství informací, které zahrnují videa, zprávy či fotografie, bude stačit, ale musíte ověřit sami. Obsah EasyVoyage vytváří na dvacet profesionálních novinářů, ale nechybí zde samozřejmě ani recenze od uživatelů.

Články v záložce Průvodce shromažďují detailní popisy jednotlivých destinací, ve kterých se dozvíte jak praktické informace, tak důležitá historická data, údaje o svátcích či významných festivalech a událostech, které v zemi probíhají.

Více informací zde.

 

Wander 

Wander

Máte rádi tajemno? Pak navštivte stránky OnWander.com, které staví právě na své záhadné image. Byť web funguje už přes rok, od jeho počátku se toho moc nezměnilo – stále jde jen o úvodní stranu, která odkazuje k přihlášení na Facebook a Twitter.

Co se stane pak, to už musíte zjistit sami – jak informuje The Independent, pokud se budete chtít přidat k "cestě", obdržíte "boarding pass", což připomíná dobrodružný koncept, kdy zaplatíte za hotel dopředu a teprve poté se dozvíte, kde vlastně budete bydlet.

Méně informací zde.

 

Triptease 

Triptease

Pouhý měsíc staré stránky Triptease.com, jež spustil anglický podnikatel Charlie Osmond, jsou zaměřené na luxusnější cestování. Triptease působí, že sází spíše na vizuální stránku a dává přednost skvělým obrázkům před hlubšími recenzemi.

Přispěvatelé musí dostat za svůj první příspěvek pětkrát "to se mi líbí", aby mohli pokračovat v psaní. The Independent při brouzdání recenzemi objevil, že některé pocházejí od lidí napojených na cestovní agentury, na což Triptease reagoval slibem, že se pokusí takové přispěvatele odhalit a zlepšit transparentnost.

Více informací zde.


Tipy IHNED.cz:

Airbnb

Airbnb

Společnost Airbnb, založená v roce 2008 v San Franciscu, slibuje nový zážitek z cestování. Web Airbnb srocuje cestovatele s lidmi, kteří mají možnost nabídnout jim místo k pobytu. Pokud vás nebaví "nudné" hotely, v nabídce jsou byty, domy, ale i dobrodružnější místa k přespání jako například historický sud, karavan, hrad nebo hobití dům v Montaně.

Stačí jen vyplnit destinaci a datum a pak už jen vybírat. Stránky jsou zdarma a v případě, že by došlo k problémům s "domácím", funguje i nouzová linka.

Více informací zde.

 

Zicasso

Zicasso

Pokud vám připadá plánování cesty příliš namáhavé, stránky Zicasso.com slibují zdarma vyřešit váš problém. Stačí jen vyplnit dotazník, do něhož napíšete základní fakta typu destinace, počet osob, typ dovolené, kvalita hotelu atd. Během dvou dnů obdržíte několik vytipovaných nabídek pro vás, které vás ale k ničemu nezavazují.

Více informací zde.

Autoři: bal
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
10 užitečných cestovatelských webů, díky nimž si lépe naplánujete dovolenou (anonym)
A CO TRIPADVISOR????????????????
Informace o zemích a průvodce ke stažení (Michal)
Ještě stojí za zmínku WikiVoyage.org se spoustou informací o zemích,...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama