Název hotelů Attrap Reves lze volně přeložit jako lapač snů. Celkem je jich pět, všechny se nachází uprostřed francouzské přírody. Nebydlí se v nich v běžných pokojích, nýbrž v ekologicky odbouratelných bublinách, ležících přímo v lese. Jsou průhledné, prostorné, a nabízí tak možnost trávit noci pod hvězdnou oblohou, přitom ale v teple a v prostorné posteli.

Giraffe Manor v keňském Nairobi spravuje společnost The Safari Collection. Hotel stojí na kraji lesního útočiště, v němž žijí žirafy Rothschildovy. Ty se volně pohybují kolem hotelu a nakukují skrze velká okna dovnitř.

Cavern Motel Room společnosti The Grand Canyon Caverns je jedním z největších suitů (prostornějších hotelových pokojů, než je obvyklé) na zemi. Tedy přesněji pod ní – pokoj leží zhruba 60 metrů pod zemským povrchem, v největší suché jeskyni v USA. Ta je vysoká přes 20 metrů a nedopadá do ní žádné přírodní světlo.

Švédský Treehotel je zcela obklopen lesem. Nabízí sedm designově velmi rozmanitých pokojů. Liší se hlavně svou velikostí, jedno ale mají společné – všechny jsou zasazeny v korunách stromů, a poskytují tak svým návštěvníkům daleký výhled.

Pětihvězdičkový hotel Palacio de Sal leží na kraji největší solné pláně světa – Salar de Uyuni v Bolívii. Pokoje, nábytek, stěny, stropy i veškeré vybavení jsou kompletně vytvořeny ze soli. Hoteloví návštěvníci mají možnost podnikat odtud expedice do srdce solné pláně s rozlohou větší než 10 tisíc kilometrů čtverečních. Ubytování v tomto i v ostatních zmíněných hotelech zprostředkovávají travel designéři Exclusive Tours.