Aplikace pro sdílené ubytování Airbnb přišla koncem června do Prahy se službou Trips. Zážitky, které jsou součástí služby, představují různé činnosti pod vedením místních umělců a odborníků. V Praze je k dispozici přes dvacet zážitků z oblasti výtvarné tvorby, fotografování nebo gastronomie, které nasbíraly první on-line hodnocení. Lidé si většinou pochvalují možnost zažít Prahu z pohledu místních.

Vizuální umělkyně LU Skřivánková vede kurzy action paintingu. U hostitelky ve studiu si zájemci nejdříve osvojí základní malířské techniky a poté si na velkém plátně vyzkouší vytvoření obrazu pomocí sprejování, kapání nebo třeba házení barev. LU Skřivánková se action paintingu věnovala nejdříve soukromě. "Vedení skupin mi dává zajímavou zpětnou vazbu. Není to tak, že by k malování odlišně přistupovali lidé různých národností, rozdíly vnímám spíš třeba mezi muži a ženami. Zatímco muži si plátno přeměřují a o malbě nejdřív hodně diskutují, ženy se nechávají vést a moc malování 'nehrotí'," popisuje umělkyně.

Fotograf na volné noze Jan se zkušeností s prací v reklamě připravil fotografický kurz v ulicích českého hlavního města. Návštěvníky provádí na první pohled skrytými pražskými uličkami, ve kterých pod jeho vedením vytvoří vlastní snímky. Profesionální loutkář Petr pak návštěvníky vezme do svého studia nedaleko Národního divadla a přiblíží jim tradiční českou výrobu loutek. Budou mít možnost sami si vyrobit vybranou marionetu.