1. Kostelecké chmelovárek 2012

17. března 2012, Kostelec u Holešova, Zlínský kraj

Vaříte si pivo sami doma nebo ho jen rádi ochutnáváte? Kostelecký chmelovárek je určen pro obě tyto skupiny – tedy pro domovarníky i laickou veřejnost s pozitivním vztahem k pivu a novotám. Na amatérské sládky čeká během dne degustační soutěž a přednášky, od 17 hodin se pak budou moci k ochutnávání připojit také ostatní pivomilci. Pro zájemce o domovarnictví bude připravena poradna, tak jen směle do toho! Pro informace klikněte zde.

2. Táborský festival vína

15.– 31. března 2012, Tábor, Jihočeský kraj

Tábor se stane rájem pro milovníky vína a gastronomie na celý zbytek března. Zdejší festival láká na nabitý program ochutnávek, přednášek a gastronomických večerů. Těšit se můžete například na zvěřinové menu, snoubení vín s pokrmy nebo na degustaci pravého Champagne.  Více o akci zde.

3. Jaro na vsi

17. března – 12. května 2012, Polabské národopisné muzeum v Přerově nad Labem, Středočeský kraj

Jarně se naladíte v areálu polabského skanzenu. Tuto sobotu se v něm otvírá tradiční velikonoční výstava, která připomíná různé obyčeje a zvyky našich předků ze Středního Polabí. O víkendech bude výstava doplněna o doprovodný program, během něhož uvidíte ukázky řemeslné výroby a také se dozvíte více o velikonočním pečení, zdobení perníčků či malování vajec. Více zde.

4. Véšovské košt

17. března 2012, Výšovice, Olomoucký kraj

Čtvrtý ročník oblíbené koštovací akce ve Výšovicích nabídne přehlídku nejrůznějších ovocných pálenek a domácích likérů. Tvrdý alkohol je potřeba také pořádně zajíst, a proto organizátoři chystají pro degustátory i typické české občerstvení v podobě ovarového kolena, uzeného žebra či dršťkové polévky. Bude o vás dobře postaráno! Více zde.

5. Sladký život s čokoládou

8. března – 6. května 2012, Klášterní kostel, Ostrov, Karlovarský kraj

Také rádi mlsáte čokoládu? Pokud se o ní chcete dozvědět více, pak zavítejte do krásných prostor kostela Zvěstování Panny Marie v Ostrově, kde čeká speciální výstava věnovaná této pochoutce. Expozice se zaměřuje například na historii výroby a prodeje nebo na ukázky dobového nádobí spojeného s konzumací čokolády. Nakonec vás jistě potěší i ochutnávka pralinek ze zdejší výrobny, které si budete moci také zakoupit v informačním centru kláštera.  Více o akci zde.