reklama
reklama
4. 5. 2012 | poslední aktualizace: 5. 5. 2012  09:43
Tipy: Chřest, víno i food festival

Víkendové tipy pro gurmety, tentokrát především (ale nejen) ve znamení chřestu

Je tu sklizeň chřestu a na víkendových tipech je to znát. Užijte si ho co nejčerstvější na víkendových slavnostech, nebo si dopřejte víno ve společnosti vinařů z Velkých Pavlovic. Tomu, kdo to má blíž do Karlových Varů, nabízíme gastronomický festival zakončený tradičním během "Vrchní, prchni".
Čtěte více o: jídlo | volný čas
Jak si užít tento víkend? Třeba na slavnostech chřestu.
Jak si užít tento víkend? Třeba na slavnostech chřestu.

1. Středočeský chřestový festival
5. května 2012, Marina Vltava, Nelahozeves, region Středočeský

Užívejme si chřestu, dokud to jde, tuto sobotu například na velkém chřestovém festivalu v Nelahozevsi. Dopravit se tam můžete různě, dokonce i za pomoci netradičních dopravních prostředků. Pořadatelé pro návštěvníky zajistili historický parní vlak a výletní parník, na kterém již bude probíhat ochutnávka chřestu. Na samotném festivalu si budete moci zakoupit degustační porce připravené týmem známého kuchaře Jaroslava Sapíka, studenty gastronomických škol a také zástupci zahraniční gastronomie. Milovníci kuriozit jistě ocení i chřestové víno se speciální etiketou pro tuto akci. Více najdete zde.


2. Májové otevřené sklepy 2012
5. května 2012, místní sklepy, Velké Pavlovice, region Jihomoravský

Tuto sobotu otevřou své sklepy vinaři z Velkých Pavlovic a zážitek to bude opravdu gurmánský. Ochutnávat se ve společnosti vinařů budou nejen vynikající velkopavlovická vína (včetně ročníku 2011), ale ve vybraných restauracích a sklepech bude připraveno i speciální občerstvení - zabijačkové pokrmy, grilovaná masa, kančí guláš či krajová specialita zvaná přesňáky. Více zde.

reklama

3. Food Festival Karlovy Vary
5. května 2012, Hotel Thermal, Karlovy Vary, region Karlovarský

Na pátém ročníku gastronomického festivalu se představí nejlepší regionální provozy. Ujít si nenechte ani oblíbené pódiové soutěže, na kterých budou kuchaři a barmani předvádět své dovednosti. Také děti se budou moci aktivně zapojit do dění – ve školičce vaření se budou podílet na přípravě vybraných delikates. Vyvrcholením celé akce bude již tradiční běh „Vrchní prchni“, jehož výherce získá finanční odměnu 10 000 korun. Zapojit se může každý, podmínkou je sice bílá košile a motýlek, ale obojí vám organizátoři rádi zapůjčí.
Více najdete zde.

 

4. Chřestfest 2012
30. dubna – 20. května 2012, vybrané restaurace v Praze, Brně a Ostravě

Nejrůznější pokrmy z chřestu najdete až do 20. května na jídelních lístcích vybraných restaurací v Praze, Brně a Ostravě. V rámci festivalu Chřestfest 2012 pro vás šéfkuchaři těchto podniků sestavili speciální tříchodová menu z chřestu, která pořídíte za příjemné festivalové ceny. Více zde.

 


5. Farmářské slavnosti Máje
5. května 2012, Rodinná farma Mejsnar, Kunčice nad Labem, region Královéhradecký

Poznávejte, ochutnejte a nakupujte u svého farmáře, to je motto těchto slavností. V průběhu dne bude přichystán zajímavý program pro malé i velké, jehož cílem je zábavnou formou přiblížit život na farmě a poznat tradice a řemesla naší země. Samozřejmě nebude chybět ani nabídka čerstvých farmářských produktů (např. sýry, jogurty, uzené maso nebo domácí klobásy), děti si pak budou moci v tvořivých dílničkách namíchat vlastní mléčný koktejl nebo si vyzkoušet život prvních zemědělců v archeologické vesničce. Více najdete zde.

Autoři: Gastronaut.cz
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Víkendové tipy pro gurmety, tentokrát především (ale nejen) ve znamení chřestu (F)
Podivuhodné, že té scvrklé židovské kreatury není umožněna diskuze.
gurmet (.)
Už zase ten gurmet...když slyšim gurmán a gurmet, pejorativní...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama