Rychlé, ale současně pestré a zdravé. Právě na tuto filozofii vsadil módní řetězec s rychlým občerstvením Ugo,

Z nabídky:

1. Rýže s kuřecím masem, arašídovou omáčkou a grilovanou zeleninou

139 korun

jarvis_58a423a9498ec909013f3326.jpeg

2. Grilovaný losos se salátem z čočky, granátového jablka a estragonu, zálivka z podmáslí

159 korun

jarvis_58a423a9498ec909013f332a.jpeg

3. Salát se zauzeným kuřetem a ementálem s lískovými ořechy, jablky, jemnou hořčičnou zálivkou a šalotkou

139 korun

jarvis_58a423a9498ec909013f332e.jpeg

jehož salaterie už fungují v řadě velkých českých měst.

Polévka, salát, rychlé jídlo nebo drink z čerstvého ovoce či zeleniny. Fastfoodový řetězec Ugo sází na rychlé a zdravé občerstvení, které je možné vyzkoušet už na mnoha místech v Praze, Brně, Ostravě či Hradci Králové. Nabídka se navíc proměňuje podle sezony, takže třeba v zimě frčí teplá jídla, zatímco v létě zákazníci vyhledávají čerstvé saláty.

Banán s chia semínky

Za příklad jsme si vzali poměrně frekventovanou pobočku v nákupní galerii Myslbek, kde bývá v době oběda obvykle plno. Oblíbenou položkou zimní nabídky je lehce pálivý drink z manga, mandarinek, medu a chilli, kterému zdatně konkuruje mango s kardamomem či banán s pomerančem a módními chia semínky. Zimní novinkou jsou také teplá jídla s orientálním nádechem, třeba grilovaná zelenina s kuřecím masem, rýží a arašídovou omáčkou zjemněnou kokosovým mlékem nebo rýže s kuřecím masem, mandarinkou, řapíkem a kari. To doplňuje duo zimních salátů, tedy thajský salát s kousky grilovaného kuřecího masa, chilli, mangem a arašídovou omáčkou nebo salát s pečeným lososem, čočkou, estragonem, granátovým jablkem a dresinkem z podmáslí.

Veganská zmrzlina

Stálicí je naopak salát se zauzeným kuřetem a ementálem, který je doplněn lískovými ořechy a podáván s hořčicovou zálivkou. Zimní nabídka potrvá až do poloviny března, kdy ji vystřídá nové jarní menu. V letošní velmi studené zimě hosté ocení také polévky, které se pravidelně obměňují v rámci denní a pak také týdenní nabídky. V druhé polovině února se mohou zákazníci těšit na vydatnou mrkvovou polévku se zázvorem či životabudič v podobě řepného krému. Od jara pak více pofrčí zase veganská zmrzlina.

Podívejte se, jak v salaterii UGO připravují zdravé smoothie s ananasem a mátou:

Vitamínová bomba. Recept na lahodné a zdravé smoothie s ananasem a mátou

Zkuste si namíchat oblíbený smoothie nápoj ze salaterie UGO. Jan Vinklát nám ukázal, jak smoothie s ananasem a mátou udělat.

Tip:

Mezi nejoblíbenější stálice patří smoothie z borůvek, malin, jahod a ananasu či z jahod, máty, limetky a jablka.

Adresa:

Salaterie Ugo

Nákupní galerie Myslbek
Ovocný trh 8
Praha 1
www.ugo.cz