Noví majitelé domu v Divadelní ulici, který před čtyřmi lety poničil výbuch, teď část budovy zpřístupňují veřejnosti a Gourmetgurua zaujal nápad otevřít v přízemí kavárnu. Podnik mezi univerzitními budovami FAMU a FSV, do kterého se vchází ze Smetanova nábřeží číslo 4, dostal název SmetanaQ Café & Bistro. Je součástí centra pro české umění a design, které tu otevřelo na podzim minulého roku.

Před čtyřmi lety v domě došlo k výbuchu plynu a o měsíc později se ho Řízení letového provozu rozhodlo prodat. Novým majitelem se stala Lázeňská investiční, která nabídla více než 210 milionů korun. Teď místo znovu ožívá – díky designérům i nové kavárně SmetanaQ.

V nabídce kavárny najdete dezerty, sendviče i denní polévky. Gourmetguru si dal poctivý krém z červené řepy. "Otevřeli jsme bistro s kvalitní kávou a jídlem z domácích surovin. Snídani si tu už brzy dáte i odpoledne a přitom si užijete jeden z nejhezčích pohledů na řeku, Petřín i Pražský hrad. Menu však ještě není ustálené a bude se upravovat," vysvětlil Gourmetguruovi majitel kavárny Jozef Onderka.

Každý den se také připravují čerstvé domácí limonády a na mlýnku je káva od české pražírny Doubleshot, která dodává zrna také do podniků Můj šálek kávy, Alza Café a Místo.SmetanaQMáte nějaké čerstvé gastrodrby? Zažili jste v restauracích něco zajímavého? Dejte mi vědět: gourmetguru@ihned.cz.