Od konce února si v brněnském Baru, který neexistuje můžete dát koktejly inspirované programem osmého ročníku Divadelního světa Brno. Na mezinárodní festival, který začíná 12. května, se poslední únorový den rovněž začaly prodávat vstupenky. Majitelé baru Jan Vlachynský a Andrej Vališ o nové nabídce drinků mluví jako o "naprostém masakru". Tomu Gourmetguru věří, protože i další podniky dvojice, 4pokoje a Super Panda Circus, staví na neotřelém konceptu.

Tým Baru, který neexistuje si ve spolupráci s festivalem Divadelní svět Brno připravil čtyřiadvacet drinků, kterým byly předlohou divadelní inscenace – třeba Oidipus, Louskáček či Carmen. Ochutnávek koktejlů se zúčastnili také dramaturgové brněnských divadel spolu s herci, aby mohli posoudit, do jaké míry barmani vystihli profily rolí. Každý koktejl je totiž spjatý s příběhem divadelní postavy.

Namíchání divadelních drinků navrhli organizátoři filmového festivalu. "Divadlo je součástí životního stylu, tak jako vztah ke kvalitnímu jídlu či pití," řekl Gourmetguruovi Ivan Kubál z marketingu Divadelního světa Brno.

"Na tvorbě drinků se podílelo dvanáct barmanů," vysvětlil jeden z nich, Vojtěch Sláma. Společným jmenovatelem koktejlů jsou podomácku vyrobené ingredience – třeba sirup z uzené papriky, medová voda infuzovaná jasmínovým čajem, vinná redukce s fíky nebo pistáciová šlehačka.

Máte nějaké čerstvé gastrodrby? Zažili jste v restauracích něco zajímavého? Dejte mi vědět: gourmetguru@ihned.cz.