Praha

Pivo na náplavce, 16.–17. června
Náplavka na Rašínově nábřeží, Praha

Piva 50 malých a mini českých pivovarů se zúčastní festivalu na vltavské náplavce. Degustovat se bude ze skla a ochutnat můžete také festivalový speciál, světlý ležák Vltavské ouško. Občerstvení zajistí nejen farmářské tržiště, které bude na festival navazovat.

Více informací na Facebooku události.

Street Food Jam, 25. června
zahrada klubu Cross, Praha 7 – Holešovice

Každou druhou neděli probíhá na zahradě klubu Cross akce s názvem Street Food Jam, kde se scházejí rozmanité chutě. Připraveny budou hot dogy, sushi, speciality orientální kuchyně, sendviče, těstoviny i burgery. Příznivci sladkého ocení vafle nebo ručně připravené nanuky.

Vstup zdarma.
Více na Facebooku události.

Sektival, 3.–18. června
Praha, Brno, Plzeň, Ostrava – vybrané restaurace

Gastronomický festival pro milovníky sektů. Návštěvníci objeví rozmanitost bublinek snoubených s nejrůznějšími pokrmy v pěti desítkách restaurací v Praze, Brně, Plzni a v Ostravě. Jídlo připraví jednotlivé restaurace s pomocí Davida Krále, dvojnásobného vítěze mistrovství sommelierů ČR. Podávat se budou například lehké a svěží sekty vyráběné Charmatovou metodou, kdy víno druhotně kvasí ve větších nerezových nádobách, nebo ty s plnější chutí vznikající klasickou neboli "šampaňskou" metodou kvašení v lahvi. Na své si přijdou jak příznivci českých šumivých vín, tak například prosecca.

Sektival
Sektival proběhne v pěti českých městech.
Foto: archiv festivalu

Slavnost cideru, 16.–18. června
Vltavská náplavka, Hořejší nábřeží

Na vltavské náplavce se chystá festival plný hudby, jídla a hlavně ciderů. Ty představí jak malí lokální výrobci, tak ti zahraniční a koncernoví. Zúčastní se například Cider Bohemia z Vojovic u Nepomuka, plzeňský Kingswood nebo slovenští Sigelsberg cider a Lišiak zo sadu.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v akci 1+1 za cenu 50 korun. Na místě bude stát každá vstupenka 50 korun.
Více na Facebooku události.

Prague Ice Cream Festival, 25. 6. 2017
Výstaviště Holešovice

Svátek zmrzliny, na kterém bude mít svůj stánek například žižkovský Malkovich Bar, který připraví letní koktejly, nanukárna Fresca paleta nebo Zmrzlinárna u svaté Anny, která vyrobí kozí zmrzlinu. Originální zmrzlinové sendviče dodá Parlor Café.

Více na Facebooku události.

 

#pragueicecreamfestival #icelolly #strawberry #prague #praha #frescapaleta

Příspěvek sdílený PRAGUE ICE CREAM FESTIVAL (@pragueicecreamfestival), Čen 13, 2017 v 9:47 PDT

Brno

Great Burger Battle, 24. června
Malá Amerika, Hybešova 1

O hlasy návštěvníků se se svými slidery, tedy menšími burgery, utkají Salt’n’Pepa Foodtruck, Coolňa Burgers & Hotdogs, Mikrofarma Brno: řeznictví & bistro, EB diners a dvě překvapení.

Vstup na akci je zdarma.
Více na Facebooku události.

Pardubice

Fresh festival, 17.–18. června
Dostihové závodiště

Festival jídla a pití nabídne ochutnávku menu několika restaurací, zážitkovou gastronomii a extrémní catering, farmářské trhy, pražírny a kavárny nebo cocktail bary. Zapojí se pivovary a minipivovary, vinařství, soutěžit se bude o titul "Východočeská restaurace roku 2017". Kuchařské show a workshopy povedou známé osobnosti, šéfkuchaři a odborníci v oblasti gastronomie v čele se Zdeňkem Pohlreichem.

Vstupné: V předprodeji v síti Ticketportal: 100 Kč + dárek v hodnotě 40 Kč; na místě: 100–130 Kč
Více na Facebooku události.

Jičín

Jičínský Food festival, 17. června
Zámecký park v Jičíně

V zámeckém parku se budou opět servírovat delikatesy. Třetí ročník Jičínského food festivalu nabídne pokrmy šéfkuchařů z vybraných restaurací Českého ráje a okolí.