Když se v polovině května zavřely dveře thajského bistra Our Cafe v Křižíkově ulici v Karlíně, Gourmetguru posmutněl. Na červené kari nebo satay chodil do malé restaurace moc rád, "Thai father" Pavel Rexim Meisnar z ostrova Koh Samui nabízel vždy jen jedno jídlo ve velkém papírovém kelímku, ale zato pikantní a výtečně připravené.

Proč osobité Our Cafe skončilo? "Má duše je příliš svobodná na setrvání na jednom místě, a proto potřebuji načerpat další energii v milovaném Thajsku," zdůvodnil uzavření podniku na Facebooku Pavel. Jeho nástupci, kteří v restauraci pracovali, budou však thajské pochoutky pod značkou Thai Father připravovat i nadále.

Nabízet je budou v Thai Father’s Tuk-tuku, tradičním malém thajském vozítku upraveném do podoby food trucku. "Thai father" ujistil příznivce, že thajský food truck je již ve výrobě a v brzké době se chystá vyjet s občerstvením. Stát bude u stanice metra Křižíkova, tedy nedaleko prostor, kde působila původní restaurace. Její zakladatel slíbil, že při svých návštěvách Česka se do přípravy jídel zapojí. Gourmetguru se na thajský food truck těší, festival těchto pojízdných prodejen občerstvení ho zaujal už před pár týdny na náplavce.

V prostorách Our Cafe mezitím začaly probíhat přípravy na rekonstrukci – ze stěn zmizely všechny praporky, fotky i závěsné ozdoby, které tu vytvářely thajskou atmosféru. Gourmetguru se těší, že se sem za pár týdnů vrátí do zcela nové kavárny nazvané Loft Cafe Karlín, která slibuje milovníkům kávy velké zážitky. Nápoje tu budou připravovat také v kávovaru od italské společnosti Victoria Arduino, které používají baristé na světových soutěžích.

Our Cafe, Křižíkova ulice v Karlíně.
Původní Our Cafe v karlínské Křižíkově ulici. Bude food truck vyzdoben podobně?
Foto: Gourmetguru

Máte nějaké čerstvé gastrodrby? Zažili jste v restauracích něco zajímavého? Dejte mi vědět: gourmetguru@ihned.cz.