Nový gastronomický koncept, nová podoba interiéru. Zlatá Praha na střeše hotelu InterContinental se po zásadní proměně znovu otevřela veřejnosti.

Tip:

Zlatá Praha má otevřeno každý den od 16 hodin, v neděli se konají brunche.

Důraz na lokální suroviny z produkce malých farem aneb od farmáře přímo ke stolu, takový je nový koncept legendární Zlaté Prahy, která se může pochlubit magickým výhledem na panorama staroměstských střech. A také úžasnou terasou, která bývá za teplých letních večerů absolutně zaplněná.

Z nabídky:

Ve včelím vosku tažený filet z lososovitého pstruha, řeřichová pěna, nakládaná mrkev, pomerančové želé

360 korun

jarvis_59413ce6498e9b936bd40df9.jpeg

Roláda z mladého králíka, slaninový krém, tvarohovo-bylinkový noček

560 korun

jarvis_59413ce6498e9b936bd40dfd.jpeg

Ryba ve vosku

Kuchařský tým pod vedením Romana Dolejše a Michala Voldřicha objel několik farem a z jejich produktů připravil kolekci nových pokrmů, přičemž hojně využívá také med z vlastních úlů umístěných na střeše hotelu, stejně jako bylinky ze střešní zahrady.

Mezi předkrmy kraluje lahodný filet lososovitého pstruha, který je tažený ve včelím vosku a na talíři ho doprovází řeřichová pěna, nakládaná mrkev a pomerančové želé, další volbou je lehce zauzený tatarák z anguse z farmy Mitrovský dvůr na Vysočině.

Jak barví inkoust

Z hlavních jídel doporučujeme "vlajkovou loď" podniku v podobě králičí rolády s velmi jemným masem, kterou šéfkuchař servíruje se slaninovou omáčkou a nadýchanými knedlíčky. Alternativou je steak z anguse či candát z jihočeských sádek podávaný s ryzlinkovou omáčkou trochu netradičně ochucenou a obarvenou sépiovým inkoustem. Z dezertů zkuste sýrový krém připravený ze sýru Gran Moravia.

Úspěch v prestižní soutěži

A závěrem připojme tip na skvostné víno, které zřejmě brzy nebude. V nabídce podniku najdete Ryzlink vlašský od Jaromíra Galy z Bavor, jenž nedávno obdržel úctyhodných 98 bodů v soutěži prestižního britského listu Decanter a rázem se stal jedním z nejžádanějších tuzemských vín. Proto neváhejte ani minutu. A potěší i výtečná, ručně stáčená, prémiová minerální voda Krondorf.

Podívejte se, jak v restauraci Zlatá Praha připravují kuřecí prso se zeleninou a lanýžovou pěnou:

Vařte jako šéfkuchař. Ochutnejte kuřecí prso se zeleninou a lanýžovou pěnou
Varte_jako_sefkuchar._Ochutnejte_kureci_prso_se_zeleninou_a_lanyzovou_penou.jpg

Šéfkuchař Michal Voldřich z restaurace Zlatá Praha v hotelu Intercontinental Prague nám ukázal, jak připravuje kuřecí prso s lanýžovou pěnou.

Rozhovor se šéfkuchařem: Michal Voldřich

Bez čeho se v kuchyni neobejdete a proč?

Důležité jsou pro mne především kvalitní suroviny, protože dávají pokrmům přidanou hodnotu, čerstvé bylinky, cibule, kvalitní máslo a víno jsou ingredience, které nesmí v mé kuchyni chybět. A samozřejmě kvalitní ostrý nůž a termomixér.

Adresa:

Hotel InterContinental

Pařížská 30
Praha 1
www.zlatapraha­restaurant.cz

S jakou surovinou či ingrediencí nejraději pracujete?

Jelikož pocházím z jižních Čech a Třeboň je moje rodné město, celkem přirozeně jsou to ryby jakéhokoliv druhu. Dále čerstvé maso, které mi umožňuje zkoušet nové techniky úprav. Také foie gras, jež v kombinaci našeho medu a letního ovoce chutná naprosto famózně. Na podzim se vždy těším na bílé lanýže.

Do jaké české restaurace byste vzal své přátele a co byste jim doporučil ochutnat?

Nejspíš by to byla restaurace Entree v Olomouci. I přesto, že neustále obměňují jídelní lístek, není nutné se obávat ochutnat cokoliv. Oceňuji jejich kreativitu a umění experimentovat s chutěmi.