Praha

Praha na grilu, 1. července
Střelecký ostrov

Festival grilování se specialitami z celého světa. Návštěvníci ochutnají gurmánská menu lokálních restaurací i občerstvení od drobných kuchařů. Po jedenácté hodině vystoupí se svou kuchařskou show šéfkuchař Martin Polačko, o grilování se odpoledne postará kuchařský expert Jiří Hilgart a blogerka Veronika Kokešová známá jako Koko.

Více informací najdete na Facebooku události.

Fair Fair Sunset 2 - Finger Food Festival
Tiskárna na vzduchu, Výstaviště 67, Praha 7

Degustace v kulisách zapadajícího slunce a Průmyslového paláce. Noční festival, který začíná v pět hodin odpoledne a končí o jedenácté.

Více informací najdete na Facebooku události.

Pražský piknik, 15.–16. července
Střelecký ostrov

Na Střeleckém ostrově vyroste několik stánků, které si můžou návštěvníci obejít s piknikovým košem a následně tu posvačit. Ve stáncích bude k dostání široký výběr jídel od street food po fine food. O drinky se postará například AnonymouS bar, o občerstvení třeba asijská Momoichi Coffetearia.

Vstup zdarma. Více informací najdete na Facebooku události.Piknik - ilustrační obrázek. Foto: Shutterstock

Food fest Na Vršku, 16. července
Jánský vršek 13

Na zahradní slavnosti v Santini Garden ochutnáte jídla z několika malostranských restaurací a jedné pražské raw cukrárny. Podávat se budou například miniburgery z divočáka, domácí uzeniny a uzené ryby, grilované mořské plody, nebo vegetariánská polévka Pho. Občerstvení můžete zapít nefiltrovaným únětickým 12stupňovým pivem, vínem z českých vinic nebo ovocnou limonádou.

Vstup zdarma. Více informací najdete na Facebooku události.

Jam session, 16. července
Tiskárna na vzduchu, Výstaviště 67, Praha 7

Na výstavišti se bude rozdávat tisíc skleniček ovocného džemu. Na místě ho uvaří tři kuchaři. Součástí akce jsou workshopy, na nichž se dozvíte, jak neplýtvat jídlem třeba díky jeho správnému skladování.

Vstup zdarma. Více informací najdete na Facebooku události.

Mikulov

Mikulovské otevřené sklepy, 8. července

Festival otevře třiadvacet vinných sklepů a nabídne mikulovská vína a místní gastronomii. V ceně je ochutnávka šesti vzorků v každém sklepě, 300korunový kupon na nákup vína, sklenička a katalog se vzorky vín s mapkou otevřených sklepů.

Cena: 550 korun (650 korun na místě). 300 korun z této částky můžete uplatnit na nákup vína.

Více informací na Facebooku události.Víno

Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska, 22. července

Výlet po vinařských stezkách pro cyklisty i pěší. Ve vinných sklepech ochutnáte místní vína i gastronomii a v cíli pak můžete vyhrát cenu. Putování krajinou s výhledy na Pálavu zakončí mikulovský Festival Národů Podyjí, kde mohou hody pokračovat.

Více informací na Facebooku události a na Facebooku Moravských vinařských stezek.

Mikulčice

Vinaři na hradišti, 6. července
Slovanské hradiště v Mikulčicích

Festival představí ochutnávku vín od profesionálních moravských vinařů. Zastoupena budou tradiční vinařství i ta, která se specializují na výrobu produktů z vína nebo na vína slámová.