Story, malou restauraci s kavárnou uprostřed vilek na pražských Petřinách, si mladý kuchař Michal Černý spolu s manželkou Zuzanou otevřeli před třemi lety. Když tam Gourmetguru loni zamířil, nadchl jej kuchařův velký elán a plán vybudovat podnik s vysokou gastronomií v odlehlé části hlavního města. Nyní se však Gourmetguru dozvěděl, že ambiciózní podnik se chystá zavřít.

"Nastal čas se po třech letech zastavit. Rozhodli jsme se, že naše etapa na Petřinách koncem srpna končí," zveřejnili majitelé restaurace před časem na sociálních sítích.

Michal Černý a jeho podnik Story. Foto: Libor Fojtík HNJak ale mladý šéfkuchař a jeho partnerka, vyučená cukrářka, naznačili, jedná se o zprávu špatnou jen napůl. "Poslední den bude v sobotu 26. srpna. Doufáme, že se v budoucnu budeme moci znovu potkat a navázat tam, kde teď končíme. Moc děkujeme za vaši podporu a moc si toho vážíme. Zuzka, Michal a (?)."

Předtím, než si Michal Černý otevřel podnik v rodné Praze, získával zkušenosti na Kypru a ve dvou michelinských restauracích v Londýně. Britskou metropoli opakovaně nazval jedním z hlavních gastronomických center světa.

Co plánuje podnikat dál, zatím zůstává tajemstvím. Z facebookového příspěvku ale vyplývá, že gastronomii v žádném případě neopouští napořád. V blízké době jej nejspíš naplno zaměstnají otcovské povinnosti, Gourmetguru je ale zvědavý, s jakým gastronomickým počinem přijde Černý příště.

Máte nějaké čerstvé gastrodrby? Napište mi na gourmetguru@ihned.cz.