Světová vína v Brně

Dovozce a distributor vín Global Wines v červenci otevřel novou kamennou prodejnu v Brně. Jedná se o první mimopražskou pobočku, která nabízí sortiment vín a destilátů společností Global Wines & Spirits, který v součastnosti obsahuje více než dva tisíce položek. Prodejna slouží k okamžitému nákupu, ale také jako výdejní místo pro e-shop. Součástí obchodu je také ochutnávková zóna, kde mohou návštěvníci ochutnat vinařské novinky či speciality.

Prodejna ve Štefánikově ulici nabídne vína evropských i světových vinařství, jako jsou třeba italské Antinori, španělské vinařství Torres, rakouská vína z vinařství Johann Topf a Domäne Wachau, portugalské Real Companha Velha, novozélandské Villa Maria či francouzské vinařství Domaines Barons de Rothschild. Kromě tichých vín brněnská prodejna nabídne i šampaňské a sekty, například španělský sekt typu Cava z vinařství Freixenet či šampaňské Lanson a Pol Roger, ale i vybrané destiláty.

Léto v Habánských sklepích

Staré habánské sklepy

Habánské sklepy byly postaveny ve Velkých Bílovicích před čtyřmi staletími Habány, kteří si na Moravě získali respekt jako zruční řemeslníci a vynikající vinaři. Návštěvníky jižní Moravy čeká až do 21. srpna možnost poznat původní habánské sklepy a seznámit se s vinařstvím stejného jména. Prohlídky, zakončené degustací, trvají přibližně devadesát minut a návštěvníci se při nich dozvědí více o historii i současnosti Habánských sklepů.

Na výběr jsou dvě varianty. Prohlídka Habánských sklepů s malou degustací tří vzorků stojí 150 korun, s rozšířenou degustací šesti vzorků 200 korun. K ochutnání bude například Rulandské šedé pozdní sběr 2015 nebo Cuvée 1614 ročník 2012 pozdní sběr. Součástí prohlídek je možnost zakoupit si vína přímo ve vinařství ve Velkých Bílovicích. Na návštěvu je nutné se objednat e-mailem na degustace@habanskesklepy.cz.