Rodina Jaegerů působí ve vinařství Alfred Gratien ve městě Épernay již více než sto let. Nicolas Jaeger, stejně jako jeho předkové, spojil svůj život se známým francouzským vinařstvím, které si zakládá na tradičních postupech, využívá k vinifikaci základních vín barikové sudy a nechává šampaňské zrát minimálně čtyři roky.

Nyní byl zvolen vinařem roku v prestižním francouzském průvodci Hachette des Vins, který je každoročně sestavován jedním z největších světových vydavatelství Hachette. "Šampaňské z vinařství Alfred Gratien neodmyslitelně patří ke špičkovým restauracím, svého času bylo podáváno i na palubách letadel Concorde," vysvětluje sommelier David Král, dvojnásobný vítěz soutěže Bohemia Sekt Trophée Sommelier ČR.

Šampaňské Alfred Gratien je dostupné i u nás. "Například ve formě Brut Classique, Rosé Brut a nově také Cuvée Paradis Brut a Cuvée Paradis Rosé Brut. Vinařství Alfred Gratien je vyrábí výhradně z vín kategorie Premier Cru a Grand Cru," dodává David Král. V Česku je možné ho koupit například na osobnivinoteka.cz.Sklepmistr Nicolas Jaeger