reklama
reklama
23. 9. 2012 | poslední aktualizace: 24. 9. 2012  08:56
Čeští studenti mezi světovými šperkaři

Čeští studenti vystavovali v New Yorku mezi slavnými šperkaři z celého světa

Svěřenci Evy Eisler z jejího ateliéru na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové předvedli své práce na výstavě v New Yorku. Na akci s názvem LOOT 2012 se představilo celkem padesát začínajících i známých šperkařů z celého světa.
Čtěte více o: šperk | výstava | VŠUP | New York
Eva Růžičková
Eva Růžičková
foto: archiv VŠUP

Eva Eisler více než dvacet let žila a tvořila v New Yorku. V polovině září do města přivedla i své studenty z pražského ateliéru K.O.V. - Koncept - Objekt - Význam. Tedy alespoň zprostředkovaně skrze jejich výtvory.

Na výstavě LOOT 2012: MAD about Jewelry v newyorském Muzeu umění a designu (Museum of Arts and Design), která se letos konala již po dvanácté, se celkem představilo na padesát šperkařů, začínajících i těch zavedených, z celého světa.

reklama

Návštěvníci expozice si pak vystavené kousky mohli i zakoupit. Ceny se pohybovaly mezi dvěma sty až dvanácti tisíci dolary. Průměrná cena vystaveného šperku pak činila rovných tisíc dolarů.

Markéta KratochvílováZ českých studentů se na výstavě objevily šperky a objekty Markéty Kratochvílové (na snímku), Evy Růžičkové, Janji Prokič či Karly Olšákové, jejíž diplomovou práci inspirovanou knížkou Alenka v Říši divů nedávno ocenila i uznávaná nizozemská galerie Marzee - autorita šperkařského světa.

Eva Eisler se ve svém ateliéru nesoustředí se studenty jen na tvorbu šperků, ale i na zpracování materiálů jako takových. Pod jejím vedením tak vznikají i masivní skulptury a objekty.

reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Nevhodný příspěvek ()
Tento příspěvek byl redakcí označen jako nevhodný.
jo vystaqvni kusy umi kdekdo.. (Thyronx)
Praxe a obchod jde mimo Cesko. Rakousky Swarovski v CR nakupuje...
Re: Čeští studenti vystavovali v New Yorku mezi slavnými šperkaři z celého světa (LUP)
Já bych řekl že ani už ten šperk neumí udělat protože tohle co...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
NEPŘEHLÉDNĚTE
VIDEO
Model značky Agnes B. pro jaro 2012 z pařížského týdne módy.
Speciál o pánské módě
Máme rádi české muže. Ještě radši hezky oblečené české muže. Připravili jsme pánský speciál o tom, jak vypadat dobře v létě i v zimě.
reklama
reklama
reklama