reklama
reklama
15. 12. 2013 | poslední aktualizace: 15. 12. 2013  21:51
Sotheby's dražila šperky královské rodiny

Safírový náramek manželky krále Eduarda VIII. prodán v dražbě. Za 7,5 milionu korun

Šperky po britském panovníkovi Eduardovi VIII. a jeho manželce, kvůli níž se vzdal trůnu, se v aukční síni Sotheby's vydražily za více než 20 milionů korun. To podle vedení síně dokazuje, že lidé mají o život vévody a vévodkyně z Windsoru stále zájem.
Eduard VIII. se svou ženou Wallis, kvůli níž se vzdal trůnu.
Eduard VIII. se svou ženou Wallis, kvůli níž se vzdal trůnu.
foto: www.pluskask.cz

Cenné šperky a předměty, které patřily britskému králi Eduardovi VIII. a jeho manželce, byly v pátek v Londýně vydraženy za 620 000 liber (20,3 milionu korun). Mezi jedním z nejvzácnějších prodávaných šperků byl i náramek, který se skládá z jemných kruhů ze safíru.

Ten měla Eduardova americká manželka Wallis Simpsonová na sobě během návštěvy královny Alžběty II. v roce 1972 v Paříži. Královna tehdy viděla svého strýce Eduarda, který se vzdal trůnu právě kvůli Wallis, naposledy. Safírový šperk se v aukční síni Sotheby's prodal v přepočtu za 7,5 milionu korun.

reklama

Mezi dalšími vydraženými předměty byl například diamantový náhrdelník s korály a smaragdem z roku 1949, jehož cena se vyšplhala v přepočtu na 3,6 milionu korun. Dále stříbrná skříňka na cigarety, dárek z roku 1913 pro bývalého krále Eduarda, který se prodal v přepočtu za 165 000 korun.

"Výsledky dražby svědčí o dlouho trvající fascinaci vévodou a vévodkyní z Windsoru, jejich životy, životním stylem a jejich vybranému vkusu," uvedl vedoucí oddělení šperků v Sotheby's Bryony Meredith.

Eduard byl nadějí a miláčkem britské monarchie a v lednu 1936 se stal králem. Ženou jeho srdce ale byla dvakrát rozvedená Američanka Wallis Simpsonová. Aby se s ní mohl oženit, vzdal se raději 11 měsíců po svém nástupu do čela monarchie britského trůnu. Jeho nástupcem byl bratr Albert, vévoda z Yorku, který se stal jeho náesledovníkem  jako Jiří VI.

Eduard a Wallis se vzali se v červnu 1937 a získali titul vévody a vévodkyně z Windsoru. Bývalý panovník zemřel v roce 1972, jeho osudová láska jej přežila o 14 let.

Autoři:
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Safírový náramek manželky krále Eduarda VIII. prodán v dražbě. Za 7,5 milionu korun (anonym)
Wallis nikdy nebyla manželkou krále. Byla manželkou vévody z Windsoru...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
NEPŘEHLÉDNĚTE
VIDEO
Model značky Agnes B. pro jaro 2012 z pařížského týdne módy.
Speciál o pánské módě
Máme rádi české muže. Ještě radši hezky oblečené české muže. Připravili jsme pánský speciál o tom, jak vypadat dobře v létě i v zimě.
reklama
reklama
reklama