Pro Tomáše Pavlíka, ředitele společnosti Profinit, která vyvíjí software pro banky, pojišťovny a telekomunikační operátory, jsou technologie každodenním chlebem. "Zajímají mě především ty pro firemní využití. Kvůli nejnovějšímu iPhonu bych rozhodně ve frontě na chodníku nespal," říká.

"Také nemám chytré hodinky, přijdou mi vlastně hrozně ošklivé." Zakládá si na designu a nosí hodinky klasické  1 , které jsou zároveň šperkem.

Profinit se zabývá technologií tzv. big dat a vyvíjí vlastní produkty, kde vizualizuje vazby mezi lidmi, firmami a jejich zájmy  2 . "Šéf vývoje těchto technologií je v naší firmě vlastně takový pan Q," vtipkuje velký fanoušek Jamese Bonda. Na svém iPadu  3  analyzuje zase interní data a statistiky firmy.

Do práce jezdí autem  4 . To prý symbolizuje zkrocenou energii sloužící člověku. "Na začátku je fyzikální jev, pak inženýrská práce a výsledkem je technologie dotažená do detailů. To je analogie k našemu postupu při vývoji softwaru," vysvětluje.

Tomáš Pavlík je zároveň velkým gastronomickým nadšencem. "Začal jsem vařit, když se nám narodila první dcera. Chytlo mě to, obstarávání potravy jsem si vzal doma na starost a od té doby tvořím vlastní recepty." Potrpí si na dobře připravený steak. "Dobrý nůž   5  a teploměr na maso  6  by měly být v každé domácnosti. Maso je drahé a je škoda ho udělat špatně. To by byla neúcta ke zvířeti," říká.

Od dětství se zajímá o psychologii  7  a ztotožňuje se s myšlenkami Carla Gustava Junga. "Dimenze lidské duše technologiím chybí," říká.

jarvis_58d192d1498ed8b04bee480f.jpeg