Dobrý nápad pro start-up nestačí, za jeho realizací stojí vždy mnoho učení se a práce. Pak jsou tu ale akcelerátory, které potenciálním začínajícím podnikatelům jejich cestu usnadní. Možnost zúčastnit se šestidenního programu s názvem #třidvajedna dílna nabízí Nadace Karla Janečka.

Program je určen pro kreativce, kteří mají nápad nebo projekt, jenž inovativním způsobem řeší společenský problém z oblasti vzdělávání nebo aktivní občanské společnosti. Pro ty, kteří mají odvahu na realizaci svého podnikatelského nápadu, ale nejsou si jisti, zda bude úspěšně fungovat. Přihlášky lze podávat do 23. dubna.

Vloni akcelerátorem prošly projekty Na Ovoce, který mapuje ovocné stromy v krajině a přispívá k jejich udržení, iniciativa Jděte ven, která podporuje kvalitní trávení času venku, či Svoboda učení, která prosazuje moderní výuku, a další.

Program #třidvajedna si klade za cíl ověřit životaschopnost projektů v počáteční fázi. Po absolvování dílny si účastníci budou umět odpovědět na otázky typu: Kdo je moje cílová skupina? Jaké má problémy? Jsou zákazníci ochotni za produkt či službu platit?

V rámci #třidvajedna dílny budou autoři projektů spolupracovat se zkušenými mentory. Zúčastní se například Silke Horáková, šéfka asociace CVCA, která sdružuje české venture kapitálové investory. Martin Hausenblas, majitel firmy Liftago, či Zdeněk Hornych, CEO softwarové společnosti Socifi.