Je člověkem z automobilové branže a auta jsou dnes technologií plná. "Jak už to tak bývá, vše se velmi rychle mění a díky tomu je zde stále něco nového," říká ředitel Mercedes-Benz pro Česko s tím, že s nadšením využívá ty technologie, které snižují stres za volantem.

"Často si říkám, jak by bylo báječné se naklonovat. S mým 'dvojníkem' se toto částečně stalo skutečností," popisuje Marc Boderke zařízení, díky kterému se například živě účastní mítinků, i když je na služebních cestách.

Brýle  1  pro něj před­stavují druhé oči, telefon  2  zase diář nebo spojení s rodinou, kolegy či automobilem. "Baví mě, když s ním mohu ovládat klimatizaci v autě, ještě než se vrátím z mítinku, který často bývá také 'horký'," směje se.

Protože není fanouškem sluchátek a má rád zvuk kolem sebe, vsadil na přenosný reproduktor  3 .

"Hodně cestuji a přináší mi to potěšení − ať už se jedná o pracovní cestu, či soukromý výlet. Posadím se za volant, zavřu dveře a užívám si jízdu. Můj automobil  4  navíc sám dokáže regulovat rychlost, brzdit i částečně řídit," popisuje spokojeně.

Podobně jako automobilům dodává energii benzin, potřebuje-li Marc Boderke nový impulz, sáhne po šálku silné kávy  5 .

"Mým pracovním oblečením jsou košile, a protože si zakládám na drobných zábavných detailech, nevycházím bez manžetových knoflíčků  6 . Takové maličkosti skvěle zpestří formální oděv," dodává.

Foto: Honza Mudra