Po letní pauze se do pražského Divadla Troníček opět vrací humor a ve čtvrtek 21. září na jevišti odstartuje další sezona cyklu Ego Nights – večerů v žánru stand-up comedy, které mají na svědomí pánové Miloš Čermák a Luděk Staněk. A jejich hosté.

Během letní přestávky prý načerpali novou inspiraci a tu nyní chtějí promítnout do zbrusu nových čísel. "Nová sezona bude oproti té předešlé trochu jiná. Každé představení uvedeme pod jiným názvem a po premiéře chystáme i reprízy," prozrazuje Miloš Čermák. První večer, který už je v tuto chvíli vyprodaný, se jmenuje Už se nemůžeme dočkat.

Ego Night: Škoda Fabia má sen, že bude auto. Je to dojemné
Ego_Night_Skoda_Fabia_ma_sen_ze_bude_auto._Je_to_dojemne.jpg

Spolu s ústřední dvojicí vystoupí také pět dalších hostů: Mirek Čepický, Tigran Hovakymian, Nikola Džokič, Tomáš Plhoň a jako jediná žena sevře v rukách mikrofon Veronika Jirků. "Pro mě to není první vystoupení sezony, večer ale představím úplně novou věc," svěřuje se Veronika s tím, že v rámci příprav a herecké koncentrace se plánuje především nalíčit a učesat. "I letos zůstávám věrná slovnímu humoru. Víte třeba, proč je fajn mít za kamaráda exekutora? Protože se vás neustále snaží zabavit."

Z čeho si máme dělat srandu?

Ačkoliv nyní se třeba vyloženě nabízejí témata spojená s podzimní melancholií či depresí, ne u všech to takhle "sezonně" funguje. "Já jsem asi ten typ komika, který si dělá legraci spíš ze všeobecných věcí, aktuálních hlavně pro mě. Například když jsem se oženil, měl jsem víc vtipů o manželství. Až přijdou děti, tak budu mluvit víc o nich," vysvětluje Tigran Hovakymian.

Mirek Čepický si kromě své rodiny zase nejraději utahuje sám ze sebe, z pracovních absurdit a stereotypů. Cíl pro letošní sezonu si vytyčil jasně: "Chtěl bych rozesmát co nejvíc lidí, aniž bych u toho musel používat vulgarity a jiné prvoplánové vtípky." Značkou "ideál" je pro amatérského ultramaratonce pocit, že se mu to na pódiu fakt povedlo. Ten by prý chtěl zažít aspoň jednou.staLlenA soubor 51

"Z čeho si tady v Česku máme dělat srandu? Jsme malá země se stejně malými problémy: Fotr trochu moc chlastá a strejda Bohouš se rozvádí. V činžáku s náma bydlí ten prodavač z japonskýho bistra, kterej začal jet na piku a říká divný věci. Ještěže strejda Andrej má super chatu, na kterou můžeme všichni zajet. A do toho si všichni lezeme na nervy. Prostě každodenní nuda, no," shrnuje Tomáš Plhoň, odpůrce uzavírání se v satiře.

Někteří komici pokládají začínající sezonu za klíčovou. Zejména proto, že stand-upu se věnuje čím dál tím víc lidí a že v minulém roce vzniklo hned několik nových uskupení. Stejně tak vzrůstá i počet fanoušků tohoto žánru a podniků, které se během večerů proměňují v improvizovaná jeviště. "Čekám, že se lidé konečně přestanou ptát, co to ten stand-up vlastně je," předvídá Veronika Jirků.