Inspirativní lídr je důležitý v jakémkoli prostředí - ať je řeč o reklamní agentuře, designovém studiu, neziskové organizaci, vědě a výzkumu či baru. Konference Leadership Brno, jejíž čtvrtý ročník se uskuteční 13. listopadu v Besedním domě, si proto položí otázku: Jak vytvářet prostředí, ve kterém jsou lidé spokojení a zároveň dosahují výjimečných výsledků?

Odpovědět se pokusí sedm řečníků z odlišných oborů, ve svých vystoupeních využijí případové studie i své zkušenosti. Konferenci pořádá společnost GrowJOB Institute, kterou založil Petr Ludwig, autor knihy Konec prokrastinace.

Leadership
Řečníci letošního ročníku konference. Zleva Jaroslava Valová, Michal Pastier, Jan Vlachynský, Petr Ludwig, Šimon Pánek, Petr Jan Juračka. Nejnovějším potvrzeným řečníkem je youtuber Kovy.

Na jevišti Besedního domu se objeví například Jan Vlachynský, spolumajitel populárních brněnských podniků, jimiž jsou Bar, který neexistuje, Super Panda Cirkus a 4pokoje. Hovořit bude o svých amatérských začátcích a hledání cesty k efektivnímu vedení zaměstnanců i o tom, jak být rebelem v gastronomii. O své zkušenosti ve vrcholovém managementu a budování rodinné firmy se podělí Jaroslava Valová, zakladatelka společnosti Siko Koupelny & Kuchyně.

Jak zvládnout rostoucí tlak na výkon, přicházet s kreativními nápady a neusnout na vavřínech, poradí Michal Pastier, spolumajitel a kreativní ředitel reklamní agentury Zaraguza. Za mileniály bude mluvit jeden z nejsledovanějších youtuberů Karel Kovář alias Kovy, kterého letos magazín Forbes zařadil mezi 30 nejtalentovanějších Čechů pod 30 let.

"Tempo pracovních dnů se mění. Doba je rychlejší, konkurence sílí a nároky na jednotlivce rostou. Od základu se mění i charakter práce samotné. Jak v tomto neustále se měnícím prostředí vést a inspirovat lidi kolem sebe? Na to chceme na konferenci najít odpověď," říká organizátorka Barbora Pečeňová. Setkání s inspirativními řečníky podle ní dodá ostatním naději, že dobrým lídrem se člověk nemusí narodit, ale postupně se jím stane, pokud skloubí vytrvalost, vášeň pro svoji práci a pokoru.

Akce je určena jak všem podnikatelům a manažerům, kteří chtějí úspěšně vést své týmy a motivovat zaměstnance, tak i samotným zaměstnancům, kteří aktivně pracují na svém kariérním postupu. Nebude chybět občerstvení v podobě moravského vína, výběrové kávy a pochutin.

Po skončení akce přijde na řadu afterparty alias networkingový večírek, kde zahraje živá hudba, hosté se budou moci setkat se všemi řečníky a také ochutnat míchané nápoje od barmanů z podniků Jana Vlachynského.