V pondělí 13. listopadu si lidé po celé zeměkouli připomínají Světový den laskavosti. Akční tým Nadace Karla Janečka, která se dlouhodobě tématu laskavosti věnuje, se rozhodl nenechat ho bez povšimnutí. Propojí ho s myšlenkou celosvětového hnutí FuckUp Nights, které poukazuje na to, jak je důležité společně sdílet to, co se nám v životě zrovna dvakrát nepovedlo.

Životní příběhy totiž netvoří jen radostné momenty a splněná přání a za každým úspěchem se mnohdy skrývá také nemálo dílčích neúspěchů. Právě takovým věcem se věnuje série pravidelných setkání s názvem FuckUp Night, během kterých vystupují různé známé osobnosti a vypráví své příběhy.

Jinak tomu nebude ani večer 13. listopadu, kdy se v unikátním prostoru Pražské křižovatky odehraje speciální FuckUp Night - Laskavec. Představí se několik více či méně známých hostů, kteří pohovoří o svých životních "propadácích". "Pozvání přijal zpěvák Tomáš Klus, podnikatel Martin Hausenblas, módní návrhářka Marie Stará, novinářka Olga Štrejbarová a majitelka Sushiqueen Bára Rektorová," prozradila Dominika Trčková z Nadace Karla Janečka.

Slavnostnímu laskavému večeru předchází také celostátní happening #jsemlaskavec, jehož úkolem je především inspirovat veřejnost. Přihlašují se do něj základní školy, víceletá gymnázia, volnočasové instituce i dětské domovy z celé České republiky. Myšlenka spočívá v tom, že si děti ve věku 6-15 let vyzkouší vykonat nezištný laskavý skutek v rámci Světového dne laskavosti.

Dělám laskavosti [ VLOG ]
Delam_laskavosti_VLOG_.jpg

"V tuto chvíli máme už 400 přihlášených z celého Česka a s účastí jsme velmi spokojení. Děti jsou neuvěřitelné a vymýšlejí spoustu optimistických projektů," pokračuje Dominika Trčková. Registrace poběží do 6. listopadu. "Máme radost, že ambasadorem projektu se stal youtuber Jirka Král. Sám si vyzkoušel, jaké to je konat dobro. Jeho video má dosud přes 143 tisíc zhlédnutí. A to vše bez nároku na honorář, což ukazuje, že i mezi youtubery jsou laskavci," pokračuje Dominika Trčková. Dalším laskavým ambasadorem se stal zpěvák Tomáš Klus.

Současně oficiálně odstartuje druhá série projektu #laskavec – příběhů lidí, kteří nezištně konají dobré skutky pro své okolí. Ty nadace vybírá na základě nominací veřejnosti a následně oceňuje symbolickou částkou 6⁶ (46 656) korun, kterou mohou využít na cokoliv. V minulém ročníku ocenila nadace například Miloslavu Samcovou, jež léta zkrášluje jihočeskou krajinu, nebo studentku Michaelu Mikulenkovou, která po zotavení se z vážné autonehody pomáhá handicapovaným.jsemlaskavec