Kromě standupových večerů Ego Nights chystá pražské divadlo Troníček také pravidelné talk show Ego Talk. Během nich se na pódiu objeví zajímaví hosté, kteří promluví o svých nejnovějších počinech a zároveň se nechají vyzpovídat.

Prvním hostem bude v neděli 3. prosince kardiolog Josef Veselka. Letos na podzim vydal soubor povídek, které psal kdykoliv, kdekoliv a na čemkoliv, třeba i na mobilním telefonu. Přesně tak vznikla i první povídka pro knihu s názvem Překroč ten stín: profesor Veselka seděl na nudné schůzi, a tak vzal do ruky telefon a psal.

Okolnosti, které vzniku knihy předcházely, které jej doprovázely a které budou následovat, jsou podle jejího autora mnohdy humorné až tragikomické. Rozhodl se proto podělit se o ně s publikem talk show.

Na otázky, proč začal psát povídky, kde bere inspiraci či zda napíše román, se Josefa Veselky bude ptát novinář Miloš Čermák. Dohromady je pojí nejen láska k běhání a dlouholeté přátelství, ale také vztah lékaře a pacienta. Současně proběhne také autorské čtení.