Na probíhajícím Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila kolekci pro jaro/léto 2018 také návrhářka Zdeňka Imreczeová. Ta byla v minulosti několikrát nominována na cenu Czech Grand Design v kategorii Módní designér roku a v roce 2011 získala cenu šéfredaktorů Designbloku. Její nová kolekce v sobě spojuje dva protikladné světy – přísnou geometrii s organičností ženského těla.

Geometrické vzorce převažují v podobě prošívání a ostrých trojúhelníků zakončujících lemování, ženskou lehkost dodává barevnost a volba jemných materiálů. "Mám ráda přesné ostré linky, minimalismus a jednoduchost. V kolekci 60 degrees jsem s ostrou linkou pracovala od samého základu. Je to hra, ve které vytvářím pomocí přímek, úseček a úhlů dekor prošívání, ostré klopy, límečky a zubaté okraje šatů. Vrstvením tento efekt umocňuji. V čistých ostrých úhlech a jejich opakování nacházím půvab a křehkost," vysvětluje Zdeňka Imreczeová.

V kolekci dominují šaty z matného hedvábí doplněného proužkovaným popelínem, jemným technickým úpletem a kabáty z tenkého oděvního neoprenu. Barevnost přechází od světlé tělové přes modrobílou pruhovanou a temně modrou až po odstíny vínové, perleťově šedou a černou.

"Tvarovou přísnost a geometrickou ukázněnost jsem zjemnila zdůrazněním ženské siluety a výběrem barev a materiálů. Rozhodla jsem se pro tóny, které mi asociují léto – barvu nahé kůže, teplého moře, rudých rozkvetlých květů, barvu večerní a noční letní oblohy," vysvětluje Imreczeová, která svou módu prezentuje v showroomu na pražské Letné.