Halu č. 13 v Pražské tržnici na Bubenském nábřeží v Holešovicích čeká oživení. V pátek 29. září se na této adrese otevře alternativní obchodní dům MINT: Pop Up Hall 13, který navazuje na víkendové designové trhy s oblečením a doplňky od lokálních návrhářů MINT: Weekend Market. Jejich organizátoři teď minimalistické prostory haly 13 mění v nákupní prostor se stálými prodejci, který se milovníkům módy, designu, umění i jídla otevře každý pátek a sobotu.

Ve 40 prezentačních boxech svoji tvorbu představí lokální tvůrci, návrháři, designéři. Alternativní obchodní dům bude v provozu do konce roku. "Objevíte na MINT své vysněné šaty, ale nebudou vám sedět? Domluvíte se s návrhářem na úpravě a vyzvednete si je za týden. Nebo když se vaší kamarádce zalíbí náušnice, které jste pořídili na MINT, budete vědět, kde prodejce každý pátek a sobotu najdete," uvádí principálka MINT Lenka Kolářová.

MINT: Pop up Hall 13 přichystá každý měsíc doprovodný program, jehož tématy budou postupně Hudba, Móda a Divadlo / Literatura / Film. Hala nabídne nejen alternativní módu a design, ale také workshopy pro dospělé i děti. Organizátoři budou spolupracovat třeba s divadelně-tanečně-cirkusovým prostorem Jatka 78, organizací Fashion Revolution zabývající se udržitelnou módou a dalšími. Součástí MINT: Pop up Hall 13 bude gastronomická zóna, vlastní kavárna MINT MIND i dětský koutek.

MINT: Pop up Hall 13 zahájí provoz v pátek 29. září hudebním minifestivalem. Hala pak bude otevřená každý pátek od 11 do 19 hodin a v sobotu od 9 do 17 hodin.