Působivé prostředí, vzorná obsluha i perfektní kuchyně. Restaurace hotelu The Grand Mark prezentuje jasnou vizi, jak by měla vypadat česká kuchyně 21. století.

Tip:

Vyzkoušejte oběd či večeři v prosklené zimní zahradě s nádherným výhledem do zelené scenérie vnitrobloku.

Moderně připravené pokrmy servírované v nádherném prostředí otevřené či zimní zahrady nebo v noblesní restauraci Le Grill. A to vše pod taktovkou talentovaného šéfkuchaře Ondřeje Korába, který sbíral cenné zkušenosti v několika michelinských restauracích a nyní má již tři roky na starosti restauraci Le Grill. Jeho schopnosti potvrdili i čeští gastronomičtí odborníci, neboť Koráb byl krátce po svém příchodu do Hybernské oceněn prestižním titulem Objev roku v renomované gastronomické soutěži Zlatý kuchař.

Z nabídky:

1. Hovězí pupek s uzeným hovězím jazykem

jarvis_59afff5f498e27ac674faab5.jpeg

2. Pečený sumec podávaný se smaženým celerem

jarvis_59afff5f498e27ac674faab9.jpeg

Grilované okurky

Mladý šéfkuchař sází na sezonní suroviny, takže každý měsíc připravuje nové menu. Zatímco letnímu menu vévodily okurky, rajčata, vodní meloun, jahody či meruňky, v září hrají hlavní roli čerstvé lesní houby, kukuřice, cibule, špenát či dýně. Mezi předkrmy stojí za zkoušku výtečný hovězí tatarák s marinovanou dýní a houbovou pěnou, stejně jako grilovaná okurka s uzeným pstruhem a koprovou omáčkou. Nově je v nabídce houbová polévka a houby nechybí ani v hlavních jídlech v podobě houbového rizota. Koráb rád pracuje s kvalitním vepřovým masem z přeštíka a v září má na menu kombinaci vepřové panenky a bůčku, které na talíři doprovází bramborový nok, špenát a jemná tomatová marmeláda.

Pupek kontra jazyk

Také v případě hovězího masa mohou hosté ochutnat masový duel, tedy jakýsi pomyslný souboj dvou různých partií masa − konkrétně šťavnatého hovězího pupku a delikátního uzeného jazyka, přičemž za přílohu byly v tomto případě vybrány brokolici a pečený celer. Mezi dezerty překvapí mrkvový sorbet, klasikou je vyhlášený dort The Grand Mark s pěnou z hořké čokolády a s želé z černého rybízu. Dvouchodové menu vychází na 590 korun, tříchodové menu stojí 790 korun.

Bílé z červeného

Důraz na lokální "suroviny" klade také sommeliér hotelu, neboť na precizní vinné kartě jsou vedle mnoha skvělých mezinárodních vín poměrně hojně zastoupena tuzemská vinařství, tedy hlavně ta moravská. Nechybí renomované a léty ověřené značky, jako je Reisten, Tanzberg, Dobrá vinice či Mikrosvín, zalistováno je také ambiciózní české vinařství Johann W ze severočeských Třebívlic či módní Arte Vini z Nového Šaldorfu, sázející na poměrně přímočará a líbivá vína. Pokud ovšem něco stojí za samostatnou zmínku, pak je to Blanc de Pinot Noir od Jaroslava Springera z Bořetic. Velké a příjemné překvapení od mistra červených vín, které rozhodně vřele doporučujeme vyzkoušet a ochutnat.

Podívejte se, jak v restauraci Le Grill připravují polévku z hříbků:

Přinesli jste si košík plný hub? Zkuste polévku z hříbků
Prinesli_jste_si_kosik_plny_hub_Zkuste_polevku_z_hribku.jpg

Šéfkuchař Ondřej Koráb z restaurace hotelu The Grand Mark nám ukázal, jak si připravit výbornou krémovou polévku z hnědých hříbků.

Rozhovor s šéfkuchařem: Ondřej Koráb

Bez čeho se v kuchyni neobejdete a proč?

Bez týmu, na který se mohu spolehnout, i když se stane něco neočekávatelného…

Adresa:

Restaurace Le Grill

The Grand Mark Prague
Hybernská 12
Praha 1
www.grandmark.cz

S jakou surovinou či ingrediencí nejraději pracujete? A proč?

Mám rád suroviny obecně. Baví mě například česnek pro jeho nezaměnitelnou chuť a široké použití. Pyré z konfitovaného česneku je skvělé.

Do jaké české restaurace byste vzal své přátele a co byste jim doporučil ochutnat?

Mám velmi pěknou vzpomínku na restauraci Den Noc. Doporučil bych ochutnat lívance s vepřovým masem a špenátem. Sám bych zkusil něco dalšího z jejich menu.