Nestíháte-li letos navštívit Francii osobně, zkuste stejně jako Gourmetguru zažít atmosféru této země na pražské Kampě. Právě zde se totiž odehraje desátý ročník festivalu jídla a pití Francouzský trh. Slibuje ochutnávky francouzského vína, jídla a také bohatý hudební program. Na své si přijdou milovníci swingu, šansonu i jazzu. "Jsem nadšený, že se francouzské trhy těší takové oblibě," potvrdil Gourmetguruovi organizátor festivalu Thomas Bouton.

Mezi vystavovateli se přestaví i známé rodinné bistro Papi Oliver, jehož majitelé jsou potomci slavného michelinského kuchaře Raymonda Olivera. Návštěvníci ochutnají vyhlášené burgundské hlemýždě, speciality z mořských plodů, slané či sladké bretaňské palačinky, uzeniny, i aromatické sýry. 

Francouzský trh 2016

V rámci jubilejního ročníku je připraveno také několik novinek, například ochutnávka speciální šunky "Noir de bigorre", která je vyrobena z černých prasat žijících ve vysokých horách. Chybět samozřejmě nesmí ani plejáda francouzských vín.

A nebyla by to Francie bez pořádné romantiky. K letošnímu tématu, kterým je "La vie en rose" (česky Růžový život), organizátory akce inspirovaly zamilované páry, které se přímo v jejím průběhu daly dohromady.REDU0950

Máte nějaké čerstvé gastrodrby? Napište mi na gourmetguru@ihned.cz.