reklama
reklama
25. 5. 2012 | poslední aktualizace: 25. 5. 2012  09:20
5 tipů na víkend s dobrým jídlem

5 tipů na víkend pro gurmety: Největší český festival dobrého jídla nebo čokoládové orgie na zámku

Více než deset tisíc lidí si koupilo vstupenky na Prague Food Festival už v předprodeji. Láká na speciality špičky pražských restaurací, včetně michelinské La Rotonde nebo vyhlášeného malostranského podniku U zlaté studně. Na ochutnávku pivních speciálů se vyplatí zajet do Plzně nebo do Třebíče.
Čtěte více o: jídlo | volný čas
Největší gastronomický festival v Česku se již potřetí bude konat v Míčovně Pražského hradu a přilehlé Královské zahradě.
Největší gastronomický festival v Česku se již potřetí bude konat v Míčovně Pražského hradu a přilehlé Královské zahradě.
foto: Archiv pořadatele akce

1. Prague Food Festival
25.– 27. května 2012, Pražský hrad - Královské zahrady, Míčovna, Praha

Třídenní svátek jídla okouzlí uměním těch nejlepších šéfkuchařů, tradičně nebudou chybět ani sommeliéři a producenti potravin a nápojů. Pod širým nebem v krásném areálu Pražského hradu na vás čeká celkem 50 gastronomických stánků a tři velkokapacitní degustační stany, které nabídnou 500 míst k sezení. Motto letošního festivalu zní: „Mysli globálně, papej lokálně“. Více najdete zde.

reklama
2. Pivovarské dny na Staré radnici v Brně
25.–26. května 2012, Zelný trh, Brno

Brněnské pivovarské slavnosti nabídnou milovníkům piva příležitost vyzkoušet produkci menších pivovarů, která jinak nebývá běžně a lehce dostupná. V průběhu dvou dnů budete moci okusit například piva z Pivovaru Černá Hora, Ježek nebo z Pivovaru Uherský Brod. Novinkou už třináctého ročníku pivovarských dnů je degustace pivních speciálů, která bude probíhat v unikátních prostorách Labyrintu pod Zelným trhem. Více zde.

3. Otevření Podklášterního pivovaru
25.–26. května 2012, Podklášterní pivovar, Nad Zámkem 7, Třebíč, region Vysočina

V Třebíči se otevírá nový minipivovar a vy můžete být u toho! Podklášterní pivovar pro tuto událost navaří celkem šest druhů piv. Ta budete moci v pátek a sobotu degustovat, hodnotit a porovnávat, v ceně vstupenky je i prohlídka pivovaru a výrobních technologií, která bude probíhat v doprovodu zdejšího sládka. Samotné pivo se vyrábí klasickou technologií a čepovat se bude nepasterizované a nefiltrované rovnou z ležáckých a výčepních tanků. Více najdete zde.

4. Mikulovské vinné trhy
26. května 2012, Hotel Zámeček, K Vápence 6, Mikulov, region Jihomoravský

Na vinných trzích v Mikulově bude k dispozici nejen celá řada špičkových vín z Moravy, ale i lákavá nabídka dalších specialit. Na přehlídce mezinárodních kotlíkových polévek například nebude chybět pravý ukrajinský boršč, nefalšované krkonošské kyselo nebo záhorácká fazulňačkz. Zajímavý bude jistě i košt vín z vinné kašny či sledování soutěže Mistrovství ČR v natažení koštýře vína ze sudu na čas. Více zde.

5. Květiny a čokoláda
25.–27. května 2012, Státní zámek Ratibořice, Česká Skalice-Ratibořice, region Královéhradecký

Na návštěvníky zámku v Ratibořicích čekají tento víkend čokoládové a květinové zážitky. Tradiční i exotická květinová aranžmá najdete v panských salonech, během prohlídky zámku se také dozvíte spoustu zajímavých věcí o historii výroby a konzumace čokoládových pochoutek. Poznáte i kulturu podávání čokolády na stolech aristokracie a v zámecké kavárně pak budete mít možnost ochutnat originální zákusky, čerstvé ovoce v čokoládě nebo ručně vyráběné čokoládové bonbony různých druhů. Více najdete zde

Autoři: Gastronaut.cz
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama