Colt Brew je černá káva bez přidaných látek, cukru či konzervantů, která se louhuje z čerstvě namletých zrn po více než dvacet hodin. Podnikatel Jakub Johanides, který ji vymyslel, vysvětluje, že nápoj má díky tomu plnější chuť s nádechem ovoce. Je vhodný i pro ty, kterým káva připravovaná běžným způsobem dráždí žaludek.

"Kamarád, který vozil toho času kapely po Státech, postoval na Instagramu fotky lahviček, které vypadaly jako pivo, ale pivo to nebylo. Tak jsem se poprvé dozvěděl o coldbrew − za studena louhované kávě. Nadchla mě, proto jsem si o ní začal zjišťovat víc a hledal jsem ji i tady v Česku. Jenže v žádném obchodě tenhle super nápoj v lahvi neměli," řekl před časem Jakub Johanides Hospodářským novinám.

Kávu Colt Brew, která se horké vodě vyhnula obloukem a připravuje se dlouhou macerací, tedy louhováním za studena, Goumerguru dosud popíjel v designových lahvích o objemu 330 mililitrů. V dubnu Jakub Johanides vstoupí na trh s novinkou – 250mililitrovými plechovkami, které obsahují 200 miligramů kofeinu.