Dali byste si chorvatskou rybu, ruské pelmeně, americký burger, indické kari nebo třeba irskou whiskey? V Praze to není žádný problém a výběr je velký.

Nemusí přitom jít jenom o obvyklé kuchyně, známé z Evropy. Na Vinohradech jsme nedávno vyzkoušeli tibetskou restauraci AMA ve Slavíkově ulici i skvělé bistro Pho Vietnam Tuan & Lan, které dokazuje, že na vietnamské speciality nemusíte jen do Sapy. Jinak ale návštěvu této tržnice, fungující jako svébytná čtvrť na konci Prahy, velmi doporučujeme. Jídlo si tam vychutnáte v prostředí, které se tomu asijskému doopravdy vyrovná.

V Karlíně se zase můžete přenést do Kanady. V malém bistru se syrovým dřevěným interiérem si tu dáte dvakrát smažené hranolky poutine se sýrem, omáčkou a masem. Zajímavých podniků, kam zajít na jídlo, tu ostatně najdete víc. Někdejší zaprášené čtvrti pomohla k pověsti gastronomického centra obnova po povodních z roku 2002. Hodně mezinárodních bister a restaurací také najdete tradičně na Starém Městě. Na Novém Městě si dáte třeba skotskou whisky v baru v Jindřišské věži, kousek vedle sídlí thajská restaurace.

Mapu jsme sestavovali podle vlastních zkušeností, doporučení i internetových hodnocení. Přesto není možné, aby byl tento průzkum pražské mezinárodní gastroscény kompletní. Budeme proto rádi, když nám napíšete do komentářů tipy na další podobné podniky. Do mapy je přidáme.