Rušnou Pobřežní ulici v pražském Karlíně má Gourmetguru v oblibě, zejména co se týče toulek za gastronomickými zážitky. Při té poslední narazil na svérázný podnik Premier Mercato v italském stylu – bistro, pekárnu a obchod s vínem a delikatesami v jednom.

Premier MercatoPremier Mercato oslavilo v březnu první narozeniny. Dřevěný interiér podniku působí útulně, stolky různých velikostí jsou od sebe daleko tak akorát, aby si lidé vzájemně nekoukali do talíře, a všude jsou poličky a vitríny plné lahví vín a domácích produktů. Na výběr jsou vážené sýry, šunky, nakládaná zelenina, ale také různé omáčky, těstoviny či sušené houby.

"Většina našeho sortimentu vzniká přímo tady. Pečeme vlastní pečivo, naše cukrářka ráno vyrábí čerstvé zákusky a v chladicím boxu najdete velký výběr delikates. Doporučuji zejména paštiku s naším bezlepkovým chlebem," pohotově prezentuje sympatický číšník.

Premier MercatoGourmetguru rád vidí, když lidi baví jejich práce. Netrvá ani pár minut a na stole se objeví amuse bouche: variace pečiva s domácím máslem ze zauzené papriky. Následuje vydatná snídaně Mercato: bezlepkový párek s křenovými hoblinkami, sázenými vajíčky a opečenou slaninou.

Ačkoli s dezertem Gourmetguru z kapacitních důvodů váhá, nakonec obdrží místní specialitu, mandlové sušenky, jako pozornost podniku. "Tohle jednoznačně musíte ochutnat," pokračuje číšník nadšeně.

Až posléze se Gourmetguru dozvídá, že Premier Mercato patří podnikateli Martinu Nejedlému, jednomu ze zakladatelů finančně poradenské společnosti Fincentrum. Ten stojí také za dalšími pražskými gastro provozy – distribuční společností Premier Wines & Spirits, designovou restaurací Grand Cru, gastrobarem Monarch či novinkou Fear House. Tam se Gourmetguru vypraví příště.

Premier Mercato